Ogłoszenia duszpasterskie – 22.10.2017 r.

XXIX Niedziela Zwykła

 

1. W minionym tygodniu został ustawiony po renowacji kolejny konfesjonał. Oczyszczone zostały z przemalowań trzy przęsła malowideł sklepiennych nawy głównej. Została także oczyszczona ostatnia kolumna w nawie zachodniej. W najbliższych dniach zostanie ona zaimpregnowana. Konserwatorzy pracujący przy kolumnach uprzejmie proszą, aby nie siadać na cokołach kolumn i nie kłaść na nich parasoli lub czapek.

2. Dziękujemy darczyńcom za złożone ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w naszej Bazylice: małżeństwom obchodzącym: 60. rocznicę ślubu za 1000 zł, 50. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: ze Starej Wsi za 2000 zł, z ul. Piłsudskiego za 500 zł, ze Starej Wsi za 500 zł, z ul. Tabora za 300 zł, z ul. Targowej za 300 zł, ze Starej Wsi Woli za 200 zł, z bloku nr 5 przy ul. Zygmunta Augusta za 200 zł, ze Starej Wsi za 100 zł, z ul. Kochanowskiego za 100 zł, z ul. Mordarskiego za 100 zł; paniom: z ul. Żuławskiego za 1000 zł, z ul. Ogrodowej za 500 zł, z bloku nr 7 przy ul. Księdza Kowalskiego za 300 zł, z ul. Grunwaldzkiej za 300 i 200 zł, z ul. Księdza Rachwała za 100 zł, z ul. Biedronia za 100 zł oraz z Zalesia a 200 zł, a także panom: z ul. Jabłonieckiej za 500 zł, z ul. Kopernika za 500 zł, z ul. Kochanowskiego za 200 zł, ze Starej Wsi za 150 zł i z ul. Biedronia za 100 zł.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Informujemy, że spośród zgłoszonych kandydatów wybrani zostali – w kolejności liczby oddanych głosów – następujący członkowie Rady: Jan Brajner, Teresa Staśko, Adam Pietrucha, Stanisław Trojanowski, Mateusz Czeczótka, Rudolf Zaczyński, Marta Królik, Marek Twaróg, Maria Wrona i Janina Marcisz. Do osób wybranych w wyborach, dołączą radni z urzędu i mianowania. Informacja o pierwszym spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostanie podana w ogłoszeniach parafialnych.

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej Bazylice w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30 oraz 18.30. W najbliższym tygodniu o poprowadzenie rozważań i modlitwy prosimy: w poniedziałek pracowników Banku Spółdzielczego, we wtorek uczniów klas siódmych szkół podstawowych i drugich gimnazjalnych, w środę Rycerzy Kolumba, w czwartek przedstawicieli stowarzyszenia „Cyrenejczyk”, w piątek młodzież z Ruchu Czystych Serc oraz prowadzących rekolekcje „Nowe życie”, w sobotę przedstawicieli Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej.

5. W poniedziałek o godz. 17.35 na kanale Telewizji Kraków w ramach cyklu „Parafia z sercem” zostanie ponownie wyemitowany film o naszym Sanktuarium, który został nakręcony podczas wrześniowego odpustu.

6. W środę, w naszej diecezji będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. W naszych modlitwach wyrażajmy wdzięczność za jego osobę i przez jego wstawiennictwo wypraszajmy dla siebie oraz innych wszelkie potrzebne łaski.

7. Towarzystwo Miłośników Ziemi Limanowskiej zaprasza na Zaduszki Limanowskie. Msza Święta w intencji zmarłych limanowian zostanie odprawiona w piątek, 27 października, o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym.

8. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po odmówieniu Koronki nastąpi zmiana intencji modlitewnych dla członków Kół Koronkowych.

9. W piątek, nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30 rozpoczną się rekolekcje „Nowe życie”. Osoby, które się nie zapisały zapraszamy na Eucharystię do Bazyliki. Konferencje będą odbywały się w Domu Pielgrzyma. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablotach parafialnych.

10. Kartki z wypominkami osób bliskich, zmarłych można składać w kancelarii parafialnej. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane imiona i nazwiska zmarłych.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Wszyscy – jako członkowie Kościoła – jesteśmy odpowiedzialni za jego działalność misyjną. Pamiętajmy więc o modlitwie za misje i w miarę możliwości wspierajmy naszymi ofiarami dzieła misyjne Kościoła. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 21

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony