Ogłoszenia duszpasterskie – 26.01.2020 r.

III niedziela zwykła

 

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających na terenie naszej parafii. Życzymy miłego wypoczynku i nabrania fizycznych oraz duchowych sił. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Porządek nabożeństw umieszczony jest w gablocie parafialnej oraz na internetowej stronie parafii.

 

 1. W imieniu pani Anny Sajdak, dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na odnowienie spalonego wnętrza jej domu. Zebranych zostało 11 780 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców 12 marca o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta.

 

 1. Informujemy, że w ostatnim okresie zostały odnowione i zamontowane drzwi wahadłowe w przejściu pod wieżą kościoła. Wykonane zostały także nowe drzwi na chór i do pomieszczenia pod wieżą kościoła. Odnowiona i częściowo wymieniona została boazeria w nawie południowej Bazyliki. Dokończone zostały prace przy wymianie instalacji grzewczej w tej nawie. Wymienione zostały stopnie schodowe w przedsionkach pod wieżą, od strony południowej oraz do zakrystii. Na ukończeniu są prace renowacyjne w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Odnowione malowidła sklepienne w tej nawie zostały już odebrane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Trwają także prace przy budowie nowych organów.

 

 1. Dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w Bazylice: małżeństwu obchodzącemu 50. rocznicę ślubu za 2000 zł; rodzinom: z ul. Żuławskiego za 1000 zł, z ul. Rejtana za 400 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zygmunta Augusta za 250 zł, z ul. Leśnej za 200 zł, z bloku nr 7 przy ul. Spacerowej za 200 zł, z ul. Armińskiego za 150 zł, paniom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z ul. Słonecznej za 500 zł, z bloku nr 3 przy ul. Konopnickiej za 500 zł, ze Starej Wsi za 400 zł, z ul. Partyzantów za 400 zł, z bloku nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta za 250 zł, z ul. Romera za 100 zł oraz panu z ul. Jabłonieckiej za 200 zł, a także rodzinie z ul Żuławskiego za 200 zł z przeznaczeniem na nowe organy. Dziękujemy również za składane do skarbony ofiary na renowację.

 

 1. W środę o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa. Zapraszamy także mężczyzn, którzy chcą dołączyć do tej wspólnoty.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00. w kościele rozpocznie się spotkanie modlitewne grupy Świętego Ojca Pio.

 

 1. W piątek, 31 stycznia, o godz. 15.00 w Bazylice odbędzie się modlitewne spotkanie czcicieli miłosierdzia Bożego oraz zmiana intencji modlitewnych członków Kół Koronkowych.

 

 1. W I sobotę miesiąca o godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z naszej parafii. Jeżeli ktoś w poprzednim miesiącu nie zgłosił chorego, prosimy, aby uczynił to w najbliższych dniach w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, podczas którego będziemy się modlić o uzdrowienia z wszelakich chorób oraz za ciężko chorych i konających. Kartki z intencjami modlitewnymi można będzie składać już przed wieczorną Eucharystią.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy Świętych będzie poświęcenie gromnic. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe. W tym dniu, z racji Światowego Dnia Życia Osób Konsekrowanych, będziemy w sposób szczególny modlić się za siostry zakonne, posługujące w naszej parafii. Modlitwą obejmijmy również Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego, obchodzącego 45. rocznicę święceń biskupich. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 nastąpi zmiana tajemnic róż żywego różańca.

 

 1. Na godz. 15.00, za tydzień, serdecznie zapraszamy na wspólne, z działającymi przy naszym sanktuarium chórami i orkiestrą, kolędowanie podczas „pożegnania żłóbka”. 15 minut wcześniej będzie odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a także regularnego czytania Pisma Świętego oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego.

 

 

Słowami: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie” Jezus rozpoczął publiczną działalność. Słowa te są wciąż aktualne i odnoszą się do każdego z nas. Pamiętajmy o tym wezwaniu i kroczmy drogą zbawienia, zachęcając swoją postawą innych do opowiadania się po stronie Boga i jego królestwa. Wszystkim dzieciom i młodzieży, rozpoczynającym ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku. Niech nam wszystkim błogosławi Bóg wszechmogący.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 30

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony