1. Składamy serdeczne podziękowanie paniom noszącym podczas oktawy Bożego Ciała feretrony. Jesteśmy wdzięczni także panom za noszenie podczas procesji chorągwi
  i baldachimu. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionych dniach dawali świadectwo miłości Jezusowi Eucharystycznemu.
 1. W naszym kościele parafialnym kontynuowane są prace przy renowacji nawy głównej
  i dwóch konfesjonałów. Rozpoczęte zostały prace przy wymianie pokrycia kopuł nad kaplicami bocznymi. W związku z tymi pracami prosimy o zachowanie ostrożności.
 1. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które w minionym tygodniu przekazały ofiary pieniężne na prace renowacyjne w naszej Bazylice. Dziękujemy członkiniom róży różańcowej pani Marii Więcek za 1000 zł, małżeństwu obchodzącemu 25. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z Lipowego za 500 zł, z ul. Słonecznej za 500 zł, z ul. Mickiewicza za 500 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 200 zł, a także paniom z ul. Ogrodowej za 400 i 200 zł, z ul. Leśnej za 300 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 200 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zygmunta Augusta za 200 zł oraz panu z ul. Jabłonieckiej za 500 zł.
 1. Zapraszamy do uczestniczenia w ostatnich nabożeństwach czerwcowych. Dzisiaj i w czwartek będą one sprawowane o godz. 15.30, a w pozostałe dni – o godz. 17.30.
 1. W czwartek, 29 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę.
 1. Telewizja Kraków zaprasza do ponownego obejrzenia i wysłuchania pierwszej części Oratorium ku czci Pani Limanowskiej w czwartek o godz. 19.25, w sobotę o godz. 19.10 i w poniedziałek, 3 lipca, o godz. 17.35.
 1. Na najbliższy piątek na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia nastąpi zmiana intencji modlitewnych kół koronkowych.
 1. W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie sprawowana o godz. 8.00. W tym dniu od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii. Na godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po Eucharystii przy ołtarzu polowym, udamy się w procesji wokół limanowskiego rynku. Prosimy o zabranie ze sobą kolorowych lampionów. Można je także nabyć w naszym parafialnym sklepie „Verbum”.
 1. W przyszłą niedzielę  o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w kaplicy na Jabłońcu.
 1. 2 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Osoby chcące wziąć w niej udział prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do odebrania dla prenumeratorów dwumiesięcznik „Miłujcie się”. Do końca tygodnia można jeszcze nadsyłać rozwiązania krzyżówek i zagadek logicznych z ostatniego numeru „Mater Dolorosa”.

 W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy słowa Pana Jezusa: „Do każdego, kto przyzna się do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Niech te słowa zachęcają nas do wyznawania wiary i podejmowania rozmów o Panu Bogu podczas rozpoczynającego się tygodnia, a także okresu urlopowego i wakacji. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym. 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 20

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony