1. Dobiegły końca prace przy pokryciu kopuły nad kaplicą pw. Świętego Antoniego. Zdjęte zostało stare pokrycie kopuły nad kaplicą pw. Najświętszego Sakramentu. Po renowacji ustawiony został konfesjonał wraz z płaskorzeźbą: „Syn Marnotrawny”. Do renowacji został zabrany konfesjonał z nawy wschodniej.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w naszej parafialnej świątyni: wspólnocie Nieustającego Różańca Świętego za 2000 zł; członkom róż różańcowych: Świętego Szymona z Lipnicy za 1000 zł, Świętej Joanny za 900 zł, Świętej Agnieszki za 830 zł, Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej za 650 zł; rodzinom: z ul. Księdza Jońca za 1000 zł, ze Starej Wsi za 500 zł, z ul. Reja za 200 zł, z ul. Rejtana za 200 zł oraz z Londynu za 2300 zł, a także paniom: z ul. Żwirki i Wigury za 1000 zł, z ul. Piłsudskiego za 200 zł, ze Starej Wsi za 200 zł, z bloku nr 2 przy Zielonej za 200 zł, z ul. Tęczowej za 150 zł oraz panom: z ul. Piastowskiej za 200 zł i z ul. Mordarskiej za 100 zł. Wyrażamy także wdzięczność za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które również będą przeznaczone na ten sam cel.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu nabożeństwa drogi krzyżowej i Mszy Świętej na Górze Miejskiej. Wyrażamy wdzięczność także wszystkim, którzy wzięli udział w tej modlitwie, jak i tym, którzy przez cały rok troszczą się o utrzymanie i właściwy wygląd tamtego miejsca.

4. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wykonali w tym roku palmy wielkanocne. Dziękujemy również za ich pozostawienie w naszej Bazylice. Palmy te zostały przeniesione do krużganków przy ołtarzu polowym, skąd można je zabrać.

5. Od 17 sierpnia niektórzy spośród naszych parafian przemierzają pielgrzymi szlak z Tarnowa na Jasną Górę. Osoby, które zapisały się na wyjazd i pragną dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu prosimy o zebranie się na parkingu Świętego Krzysztofa w piątek, 25 sierpnia, o godz. 4.45. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta na zakończenie pielgrzymki. 

6. W piątek o godz. 15.00 rozpocznie się modlitewne spotkanie członków Kół Koronkowych i zmiana intencji nowenny do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Bazylice odbędzie się koncert w ramach XX letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę, 26 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Porządek Mszy Świętych w naszej Bazylice będzie tak, jak w dzień powszedni. O godz. 17.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta przy kaplicy na ulicy Kościuszki.

8. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, z racji odpustu, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu z naszego kościoła parafialnego wyruszy, o godz. 7.30, piesza pielgrzymka. Zapraszamy i zachęcamy do pielgrzymowania oraz modlitwy przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia. Szczegółowy program odpustu umieszczony jest w gablocie parafialnej.

9. Zachęcamy do czytania prasy i książek katolickich. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00. 


Bóg ma wobec każdego z nas pełen miłości plan. Pragnie ofiarować nam swoje zbawienie. Przez wiarę otwórzmy się na Bożą łaskę i Jego błogosławieństwo. Niech wytrwała modlitwa wyprasza nam i naszym bliskim otwartość na przychodzącego do nas w sakramentach Jezusa Chrystusa. Bądźmy także na co dzień świadkami Bożej miłości, aby mogła ona przemieniać ludzi, którzy żyją obok nas.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 20

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony