Ogłoszenia duszpasterskie – 14.01.2018 r.

II niedziela zwykła

 

 

  1. Po świątecznej przerwie, w minionym tygodniu kontynuowane były prace renowacyjne płaskorzeźby oraz malarskie na chórze. W najbliższych dniach będzie przestawiane rusztowanie do bocznej nawy.

 

  1. Dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w naszej Bazylice, małżeństwu obchodzącemu 40. rocznice ślubu za 500 zł, nowożeńcom ze Starej Wsi za 200 zł; rodzinom: z ul. Armińskiego za 1000 zł, z ul. Kubali za 1000 zł, z bloku nr 14 przy ul. Moniuszki 500 zł, z ul. Targowej za 500 zł, ze Starej Wsi za 500 zł, z ul. Ogrodowej za 200 zł, z ul. Księdza Rachwała za 200 zł, z ul. Rejtana za 200 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł, z bloku nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł; paniom: z bloku nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta za 250 zł, z bloku przy ul. Spacerowej za 200 zł, z Lipowego za 200 zł. Dziękujemy również za składane dzisiaj ofiary, które także będą przeznaczone na ten sam cel.

 

  1. W środę, 17 stycznia, do Domu Katechetycznego zapraszamy wszystkich rodziców kapłanów, sióstr zakonnych i alumnów seminariów duchownych oraz członów Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Na to spotkanie zapraszamy również osoby, które chcą się zapisać do Towarzystwa Przyjaciół WSD.

 

  1. Od 18 do 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego tygodnia są słowa: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za wszystkie babcie. Ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie i oświetlenie naszej świątyni parafialnej. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, Orkiestry Dętej „Echo Podhala” i Dziecięcej Grupy Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.

 

  1. Uprzejmie prosimy osoby dorosłe, aby pomagały dzieciom i starszym przy otwieraniu oraz zamykaniu drzwi do kościoła.

 

  1. Prosimy o potwierdzenie zarezerwowanych w ubiegłym roku terminów zawierania ślubów w naszej Bazylice.

 

  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o wypełnienie kart zgłoszeń i oddanie ich w kancelarii parafialnej.

 

  1. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

PROGRAM KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY CZAS

 

Rozpoczynający się w czwartek Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan niech będzie okazją do modlitwy o jedność wszystkich wierzących w Chrystusa. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszego osobistego zjednoczenia się z Bogiem, a także trwania w jedności z naszymi bliskimi. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 22

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony