Ogłoszenia duszpasterskie – 20.05.2018 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 

 

 1. Z radością informujemy, że wczoraj nasz rodak Grzegorz Duchnik przyjął świecenia kapłańskie. Powitanie Księdza Prymicjanta w naszej parafii nastąpi w najbliższą sobotę, 26 maja, o godz. 16.30 przy Kaplicy Łaski. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, a następnie w nabożeństwie majowym, któremu będzie przewodniczył Ksiądz Neoprezbiter, w Bazylice o godz. 17.30. Na to nabożeństwo, celebrowane w Dniu Matki, zapraszamy także dzieci wraz z rodzicami. Na zakończenie zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo matkom, ojcom i dzieciom. Prymicje Księdza Grzegorza odbędą się za tydzień, w niedzielę, o godz. 12.00.

 

 1. W minionym tygodniu zakończona została konserwacja techniczna i estetyczna sklepienia szóstego przęsła, nad chórem, nawy bocznej. Trwa konserwacja techniczna sklepienia pozostałych przęseł oraz ołtarza Świętego Antoniego. Rozpoczęte zostały prace renowacyjne ołtarza Świętego Józefa. W związku z trwającymi nadal pracami renowacyjnymi polichromii w naszej świątyni i ustawionym rusztowaniem prosimy o zachowywanie ostrożności.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych w naszej parafialnej świątyni: narzeczonym za 300, 200 i 100 zł, małżeństwu obchodzącemu 50. rocznicę ślubu za 1000 zł oraz rodzinom: z ul. Żwirki i Wigury za 1000 zł, z ul. Sikorskiego za 1000 zł, ze Starej Wsi za 500 zł; pani z ul. Kościuszki za 500 zł i panom: z Lipowego za 500 zł oraz z ul. Reja za 100 zł. Dziękujemy również za składane ofiary do skarbony przy głównym wyjściu z kościoła.

 

 1. Jutro przypada Święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętych będzie niedzielny.

 

 1. W poniedziałek po Eucharystii o godz. 16.00 zapraszamy członków Akcji Katolickiej na spotkanie.

 

 1. Nabożeństwo majowe oraz Msza Święta będą dodatkowo sprawowane w poniedziałek o godz. 18.00 przy kapliczce na Lipowym oraz w czwartek o godz. 16.30 przy kapliczce na ul. Paderewskiego.

 

 1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30 i 18.30.

 

 1. W środę, 23 maja, o godz. 10.00 w Bazylice będzie sprawowana Msza Święta z okazji święta Szkoły Podstawowej nr 1 w Limanowej. W tym dniu odbędzie się wyjazdowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zbiórka przed Domem Katechetycznym o godz. 17.00.

 

 1. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy członków Kół Koronkowych na wspólną modlitwę i zmianę intencji modlitewnych.

 

 1. W sobotę, 26 maja, będziemy modlić się za wszystkie matki wypraszając im potrzebne łaski, a zmarłym wieczny pokój.

 

 1. Informujemy, że Wiosenny Dzień Zmarłych zaplanowany jest na 9 czerwca. Ponawiamy prośbę, aby po wykonaniu nowych grobowców usuwać we własnym zakresie elementy starych grobowców lub nagrobków. Wszelkie prace prowadzone na cmentarzu parafialnym winny być wcześniej uzgodnione w kancelarii. Prosimy także o odnawianie co dwadzieścia lat prawa własności do grobów i grobowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczane są na utrzymanie porządku na cmentarzu oraz na wywóz śmieci.

 

 1. Przypominamy o ogłoszonym konkursie plastyczno-literacko-fotograficzny organizowanym z okazji 100. rocznicy poświęcenia naszego Kościoła. Szczegółowe informacje są umieszczone na parafialnej stronie internetowej.

 

 1. Zachęcamy do wypożyczania książek w naszej parafialnej bibliotece, a także do nabywania prasy katolickiej. Już niebawem będzie możliwość nabycia kolejnego numeru kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”,

 

 

Umocnieni darami Ducha Świętego, budujemy naszą jedność z Panem Bogiem i ludźmi. Każdego dnia podejmujemy trud otwierania się na Jego natchnienia, aby przez to uświęcać nasze życie i poprzez dobry przykład głosić Chrystusa oraz umacniać wspólnotę Kościoła. Na ten codzienny wysiłek działania z mocą Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 23

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2018

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony