Ogłoszenia duszpasterskie – 21.06.2020 r.

XII niedziela zwykła

 

 

 1. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, pocztom sztandarowym, paniom noszącym feretrony, panom noszącym chorągwie i wszystkim osobom uczestniczącym w procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Wyrazem naszej miłości do Jezusa Eucharystycznego niech będzie trwanie przez nas w łasce uświecającej.

  

 1. Informujemy, że dzisiaj siedemdziesięcioro czworo dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Limanowej (przyjmie) przyjęło Pierwszą Komunię Świętą. Dzieci te obejmujemy modlitwą, aby trwały w zjednoczeniu z Panem Jezusem, który pozostał z nami w darze Eucharystii. W ramach Białego Tygodnia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i Mszę Świętą.

 

 1. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które przekazały ofiary pieniężne na prace renowacyjne oraz na nowe organy w naszej Bazylice. Dziękujemy: właścicielowi prywatnej firmy za 10 000 zł; rodzinom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z bloku nr 5 przy ul. Kochanowskiego za 400 zł, z bloku nr 7 przy ul. Księdza Kowalskiego za 400 zł, z Młyńczysk za 400 zł, ze Starej Wsi za 300 zł; narzeczonym za 500, 300 i 200 zł; paniom: z ul. Kościuszki za 1000 zł, ze Starej Wsi za 300 zł, z ul. Grunwaldzkiej za 100 zł oraz młodzieży ze Starej Wsi Woli przystępującej do sakramentu bierzmowania za 100 zł. Dziękujemy również za składane ofiary do skarbony, które będą przeznaczone na ten sam cel.

 

 1. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30.

 

 1. W poniedziałek, 22 czerwca, będziemy przeżywać 37. rocznicę rekoronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wyrazić wdzięczność Panu Bogu za rekoronację Figury czczonej w naszym Sanktuarium. W tym dniu Biskup Andrzej Jeż udzieli w naszej Bazylice sakramentu bierzmowania o godz. 15.30 młodzieży: z Kaniny, Młyńczysk, Mordarki, Siekierczyny, Zalesia i Starej Wsi Woli oraz o godz. 18.00 – młodzieży ze szkół podstawowych nr 1 i nr 3 z Limanowej. Z racji na większą ilość osób biorących udział w tych uroczystościach, prosimy, aby wszyscy mieli zakryte usta i nos.

 

 1. We wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy Mężczyzn Świętego Józefa. Eucharystia ta będzie celebrowana z okazji pierwszej rocznicy powstania tej wspólnoty przy naszej parafii.

 

 1. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli, aby z racji zakończenia roku szkolnego przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. Okazja ku temu będzie w czwartek od godz. 16.00 oraz codziennie podczas nabożeństw sprawowanych w naszej świątyni. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będą sprawowane w kościele parafialnym w czwartek o godz. 14.00 dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz w piątek: dla młodzieży szkół średnich o godz. 8.00 i dla uczniów szkół podstawowych o godz. 9.00.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się modlitewne spotkanie Grupy Świętego Ojca Pio.

 

 1. O godz. 15.00, w piątek, odbędzie się modlitewne spotkanie czcicieli Miłosierdzia Bożego, podczas którego nastąpi wymiana intencji modlitewnych w kołach koronkowych.

 

 

 

 1. Spowiedź dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej ze szkoły podstawowej nr 3 z klas 3a i 3d będzie w piątek od godz. 16.30. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla tych dzieci odbędzie się w sobotę, 27 czerwca, o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci z klas 3b, 3c i 3e będzie w sobotę od godz. 9.00 do 11.00. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla tych dzieci odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca, o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy, aby osoby, które nie są z rodzin tych dzieci i nie zamawiały intencji mszalnych uczestniczyły we Mszy Świętej w innych godzinach. Miejsca siedzące będą zarezerwowane dla dzieci oraz ich rodziców, chrzestnych i najbliższej rodziny.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do końca tygodnia można jeszcze nadsyłać rozwiązania krzyżówek z ostatniego numeru „Mater Dolorosa”.

 

 

Obchodzona 37. rocznica powtórnej koronacji naszej Limanowskiej Piety jest szczególną okazją do wyrażania wdzięczności Panu Bogu za ten dar, z którego wszyscy nieustannie korzystamy. Modląc się przed Cudownym Wizerunkiem nie tylko prośmy Maryję, by wypraszała nam potrzebne laski, ale także dziękujmy za już otrzymane. Pamiętajmy także o naszych bliskich oraz o wszystkich osobach, które wykonują prace renowacyjne przy naszej Bazylice.

 

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony