Ogłoszenia duszpasterskie – 19.07.2020 r.

XVI niedziela zwykła

 

 

  1. W środę w liturgii Kościoła będziemy obchodzić święto Świętej Marii Magdaleny – patronki parafii w Kaninie, w czwartek święto Świętej Brygidy – patronki Europy, w piątek wspomnienie Świętej Kingi – Patronki diecezji, a w sobotę święto Świętego Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymów oraz wspomnienie Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Przez wstawiennictwo tych Świętych Patronów z wdzięcznością polecajmy Bogu nas samych, naszych bliskich, naszą Ojczyznę i Europę.

 

  1. W czwartek o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Policji z okazji 101. rocznicy powstania.

 

  1. W piątek, 24 lipca, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na koncert w ramach XXIII Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Kolejne koncerty odbędą się 14 i 28 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy przed Bazyliką.

 

  1. Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej w kościele odbędzie się błogosławieństwo kierowców.

 

  1. Przez cały rok, codziennie w innej parafii naszej diecezji trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to realizacja postanowienia złożonego na zakończenie peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej w 2001 roku. W naszej wspólnocie dzień adoracji przypada 26 lipca. Z racji, iż w tym roku dzień ten przypada w niedzielę, zapraszamy na adorację po Mszach Świętych o godz. 13.30 oraz 16.00.

 

  1. U ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W sposób szczególny polecamy najnowszy numer kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”, w którym oprócz bardzo ciekawych artykułów znajdziemy zdjęcia z życia naszej wspólnoty oraz program wrześniowego odpustu ku czci Matki Boskiej Bolesnej.

 

 

Mieliśmy łaskę uczestniczyć w przenajświętszej Ofierze Mszy Świętej – mogliśmy nakarmić się Chlebem eucharystycznym i słowem Pańskim. Mamy w sercu wielki skarb łaski. Idźmy teraz z wiarą, aby dzielić się na co dzień darem słowa Bożego i Eucharystii. Na rozpoczęty tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony