Ogłoszenia duszpasterskie – 26.07.2020 r.

XVII niedziela zwykła

 

 

  1. W Bazylice trwają prace renowacyjne w kaplicy Najświętszego Sakramentu, a także przy renowacji trzech feretronów, obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej oraz krzyża z pomieszczenia pod wieżą kościoła.

 

  1. W piątek o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie członków kół koronkowych oraz zmiana intencji modlitewnych.

 

  1. Niebawem rozpocznie się miesiąc sierpień, w którym jesteśmy zachęcani przez Episkopat Polski do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych. Osoby, które pragną to uczynić, mogą dokonać wpisu do Księgi Trzeźwości znajdującej się w kancelarii parafialnej. Do powstrzymywania się od spożywania napojów alkoholowych zachęcamy nie tylko osoby nadużywające te napoje, ale także te, które swoją trzeźwość chcą ofiarować za innych.

 

  1. W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 8.00. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii.

 

  1. Na godz. 20.00, w sobotę, zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Fatimskie, któremu będzie przewodniczyć Ksiądz neoprezbiter Jakub Zagórski, który w okresie wielkiego postu odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Po Eucharystii, udamy się w procesji różańcowej wokół Bazyliki. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

 

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a także do korzystania z biblioteki parafialnej.

 

 

Jezus Chrystus w Ewangelii ukazał królestwo niebieskie, które podobne jest do skarbu ukrytego w roli oraz do kupca poszukującego pięknych pereł. Uczynił to po to, abyśmy to królestwo traktowali jako najważniejszy cel naszego ziemskiego życia. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga nas w realizacji tego celu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony