Ogłoszenia duszpasterskie – 2.08.2020 r.

XVIII niedziela zwykła

 

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie gości wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy udanego wypoczynku. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, także w ciągu tygodnia. Informacje o nabożeństwach sprawowanych w naszej Bazylice są zamieszczone w gablocie na ścianie frontowej kościoła, w kwartalniku „Mater Dolorosa” oraz na stronie internetowej parafii.

 

  1. Bóg zapłać darczyńcom, którzy złożyli ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice: małżonkom obchodzącym: 45. rocznicę ślubu za 400 zł, 40. rocznicę ślubu za 500 zł, 25. rocznicę ślubu za 500 zł, narzeczonym za 500 zł; rodzinom: z ul. Żuławskiego za 500 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 300 zł, z ul. Reja za 300 zł, ze Starej Wsi za 200 zł oraz paniom: z ul. Biedronia za 100 zł, z Anglii za 100 funtów, a także na nowe organy: członkom róży różańcowej pw. Błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka za 800 zł, rodzinom: z ul. Jabłonieckiej za 1000 zł, z Męciny za 500 zł i pani ze Starej Wsi za 500 zł. Dziękujemy także za składane ofiary do skarbony.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, podczas którego będziemy się modlić o powołania kapłańskie oraz do życia konsekrowanego. Okolicznościowe nabożeństwo będzie sprawowane po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o 17.30.

 

  1. Z racji I piątku miesiąca Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży o godz. 19.15. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców będzie w środę od godz. 16.00, dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.00, a dla dorosłych w piątek od godz. 6.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00. Spotkanie Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w Bazylice po Mszy Świętej o godz. 8.00.

 

  1. W piątek, 7 sierpnia, przypadnie 19. rocznica śmierci naszego Rodaka, Biskupa Piotra Bednarczyka, wielkiego czciciela i propagatora kultu Matki Boskiej Bolesnej. Prośmy Pana Boga o wieczny pokój dla duszy śp. Biskupa Piotra. Naszą wdzięczność okazujmy mu również poprzez modlitewną pamięć w ciągu całego roku.

 

  1. W sobotę, 8 sierpnia, o godz. 6.30 z naszej Bazyliki wyruszy piesza pielgrzymka do Bazyliki pw. Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu na uroczystość odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Trasa pielgrzymki przebiegać będzie przez parafie: Mordarka, Pisarzowa i Męcina. Ze względów organizacyjnych, prosimy o zapisanie się w kancelarii parafialnej lub zakrystii, do piątku włącznie. Pragnących powrócić autokarem do Limanowej, prosimy o zaznaczenie tego przy zapisie. Będzie istniała także możliwość pojechania autokarem, który odjedzie o godz. 13.30 z parkingu obok Domu Kultury. Również prosimy o zapisanie się. Osoby, które chcą dołączyć do grupy swoimi pojazdami informujemy, że pielgrzymka wyruszy z Placu Zamkowego w Nowym Sączu o godz. 14.30. Msza Święta na dziedzińcu sanktuaryjnym będzie sprawowana o godz. 16.00.

 

  1. Za tydzień, w niedzielę o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie Grupy 15. „Świętego Jacka” przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę. Na spotkaniu będzie można dopełnić formalności związanych z tegorocznym udziałem w pielgrzymce. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, w całej diecezji, będą przekazane na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie. Z tej racji składka na cele renowacyjne naszej Bazyliki będzie za dwa tygodnie.

 

  1. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dalszym ciągu istnieje możliwość nabycia ostatniego numeru kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”.

 

W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy o rozmnożeniu chleba przez Pana Jezusa. Dokonując tego cudu Chrystus nie tylko zaspokoił głód fizyczny wielu tysięcy ludzi, ale także zapowiedział możliwość zaspokojenia głodu duchowego przez Eucharystię. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej mogliśmy skorzystać z tego daru. Okazujmy więc Jezusowi wdzięczność za to, że karmi nas swoim Ciałem, które jest zadatkiem życia wiecznego. Niech ta wdzięczność pobudza nas do nieustannego pragnienia spotykania się z naszym Panem w Komunii Świętej.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony