Ogłoszenia duszpasterskie – 6.09.2020 r.

XXIII Niedziela zwykła

 

 

  1. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny życzymy błogosławieństwa Bożego i zachęcamy do przeżywania każdego dnia roku szkolnego z Panem Bogiem w sercu. W sposób szczególny zapraszamy na cotygodniową niedzielną Mszę Świętą oraz do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania z okazji pierwszych piątków kolejnych miesięcy. Zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia.

 

  1. Składamy podziękowania za złożone ofiary na nowe organy i prace renowacyjne w naszej świątyni: członkiniom róży różańcowej pani zelatorki Marii Lasek za 1000 zł, małżeństwom obchodzącym: 50. rocznicę ślubu za 400 zł, 45. rocznicę ślubu za 2000 zł, 500 zł i 300 zł, 35. rocznicę ślubu za 400 zł, 30. rocznicę ślubu za 500 zł, 25. rocznicę ślubu za 500 zł; narzeczonym za 500 i 100 zł; rodzinom: z ul. Biedronia za 1000 zł, z ul. Mączyńskiego za 500 zł, z ul. Jabłonieckiej za 500 zł, z ul. Kościuszki za 400 zł, ze Starej Wsi za 300 zł oraz z Męciny za 1000 zł; paniom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z ul. Kościuszki za 500 zł oraz panu z ul. Dunarowskiego za 1000 zł.

 

  1. Spotkania formacyjne, w salach domu katechetycznego, grup i wspólnot działających przy naszym Sanktuarium, w obecnym roku szkolnym rozpoczną się po tygodniowym odpuście ku czci Matki Boskiej Bolesnej. W celu przygotowania nabożeństw odpustowych prosimy kontaktować się z księżmi opiekunami.

 

  1. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Głównej Patronki naszej diecezji. Po każdej Eucharystii, sprawowanej według porządku tygodniowego, odbędzie się poświęcenie ziarna siewnego. W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii tygodniowe Jerycho różańcowe. Będzie to duchowe przygotowanie do odpustu w naszym Sanktuarium. Modlitwa wynagradzająca przed Najświętszym Sakramentem będzie odbywać się w ciągu dnia od godz. 9.00, pomiędzy Mszami Świętymi, w Bazylice oraz w godzinach od 19.00 do 6.00 w kaplicy budynku Rehstab przy ul. Piłsudskiego 53. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

 

  1. W czwartek zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci Świętego Charbela, które rozpocznie się o godz. 17.00.  

 

  1. Składane za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi pracami renowacyjnymi w naszej świątyni parafialnej. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 w Bazylice odbędzie się modlitewne spotkanie członków Bractwa Matki Boskiej Bolesnej.

 

  1. Prosimy o pozostawianie ławeczek przed balaskami dla dzieci podczas niedzielnych Mszy Świętych o godz. 10.30.

 

  1. Informujemy, że od 25 do 27 września w Domu Pielgrzyma zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński dla par przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej.

 

 

Umocnieni Bożym pokarmem i więzią braterskiej miłości z mocą Ducha Świętego przemieniajmy naszą codzienność pięknym świadectwem chrześcijańskiego życia. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na każdy dzień tygodnia, który poprzedza wielki odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej w naszym sanktuarium.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony