Ogłoszenia duszpasterskie – 13.09.2020 r.

XXIV Niedziela Zwykła

 

 

  1. Trwa renowacja kaplicy Świętych i Błogosławionych. Na ukończeniu są prace związane z odnowieniem ołtarza w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęte zostały prace przy restaurowaniu figur kamiennych znajdujących się wokół Bazyliki.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na nowe organy oraz prace renowacyjne w naszej świątyni: prywatnej firmie za 10000 zł; małżeństwom obchodzącym: 60. rocznicę ślubu za 500 zł, 50. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: z ul. Grunwaldzkiej za 500 zł, z ul. Marszałkowicza za 500 zł, z ul. Piłsudskiego za 500 zł, z Lipowego za 500 zł, z ul. Marszałkowicza za 400 zł, z ul. Kościuszki za 200 zł, z ul. Walecznych za 200 zł, z ul. Armińskiego za 150 zł; paniom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z ul. Lipowej za 300 zł, z ul. Narutowicza za 200 zł, z ul. Słonecznej za 200 zł oraz panom: ze Starej Wsi za 1000 Euro i ze Szkocji za 1000 zł. Wyrażamy również wdzięczność za ofiary składane do skarbony w kościele, a także dzisiaj na tacę.

 

  1. W naszej parafii trwa Jerycho różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ciągu dnia do Bazyliki oraz od godz. 19.00 do 6.00 rano do kaplicy ośrodka Rehstab przy ul. Piłsudskiego.

 

  1. Jutro będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.00, przy domkach campingowych, rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Miejską Górę. Po nabożeństwie, przy Jubileuszowym Krzyżu, zostanie odprawiona Msza Święta.

 

  1. We wtorek w naszym sanktuarium rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem: „Maryjo, Matko Kościoła, wspieraj Ojczyznę, rodziny i nas samych!”. Msze Święte w dniu rozpoczęcia odpustu będą sprawowane według porządku świątecznego. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych. W sposób szczególny zapraszamy na pielgrzymki z poszczególnych rejonów parafii oraz na nabożeństwa okolicznościowe. Centralna uroczystość odpustowa zaplanowana jest na niedzielę, 20 września, o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym. W tym dniu nie będzie Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.00. Program odpustu znajduje się na ostatniej stronie kwartalnika „Mater Dolorosa”. Szczegółowy program – z pielgrzymkami – zamieszczony jest na stronie internetowej parafii, na afiszach oraz kartkach, które można zabrać wychodząc z kościoła. Uprzejmie prosimy przewodników o zgłoszenie się w zakrystii i ustalenie szczegółów dotyczących poszczególnych pielgrzymek z terenu parafii oraz osób z poszczególnych wspólnot do przygotowania liturgii na Msze Święte. Zachęcamy wszystkich, aby na czas odpustu parafialnego udekorować okna mieszkań, domów obrazami i symbolami religijnymi oraz kwiatami. Niech to będzie świadectwo naszego świętowania i znak naszej wiary oraz gotowość zaproszenia Matki Bożej do naszych rodzin. Okolicznościową dekorację można nabyć w naszym sklepie parafialnym „Verbum”, obok Bazyliki. Kancelaria parafialna, w dniach odpustu, będzie czynna tylko w sprawach pilnych. Intencje mszalne będzie można zamawiać przed Bazyliką.

 

  1. Przypominamy, że od 25 do 27 września w Domu Pielgrzyma będzie odbywał się kurs przedmałżeński połączony z dniem skupienia. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej. 

 

 

Maryja, Matka Bolesna, wstawia się nieustannie za nami u swego Syna. Podczas odpustu ku Jej czci mamy szczególną okazję, by wyrazić Jej za to wdzięczność. Polecajmy Jej również naszych bliskich i tych wszystkich, którzy przeżywają trudności w wierze. Niech Maryja, Pani Limanowska, ukazuje nam wszystkim drogę prowadzącą do Jej Syna.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony