Ogłoszenia duszpasterskie – 20.09.2020 r.

ODPUST PARAFIALNY

 

 

  1. W naszym sanktuarium przeżywamy Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej, Pani Limanowskiej. Główna uroczystość odpustowa, której będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, zostanie odprawiona o godz. 11.00. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 10.30 i 12.00. W poniedziałek na godz. 11.00 zapraszamy członków Róż Żywego Różańca oraz wspólnoty Nieustającego Różańca; na godz. 17.30: mieszkańców Kąciny, Lipowego Dolnego i Środkowego, Sowlin Limanowskich oraz ulic Biedronia, Piłsudskiego, Słonecznej i ulic przyległych, a na godz. 19.30: członków Grupy Modlitewnej Świętego Ojca Pio, Grupy Brewiarzowej, Wspólnot Jerycha Różańcowego i Świętego Charbela, Kół Koronkowych oraz Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. We wtorek na godz. 11.00 i 17.30 zapraszamy rodziców z dziećmi. Po Mszach Świętych, w tym dniu, będzie błogosławieństwo dzieci.

 

  1. Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci mamy Księdza Biskupa Andrzeja. Pogrzeb śp. Genowefy Jeż odbędzie się we wtorek, 22 września. O godz. 13.30 nastąpi wprowadzenie ciała zmarłej do Bazyliki, a następnie będzie odmawiany Różaniec Święty. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa, po czym kondukt uda się na cmentarz komunalny, gdzie w grobie rodzinnym zostanie złożone ciało śp. Genowefy. Prosimy o pozostawienie w pierwszej kolejności dla rodziny i kapłanów miejsc w dużych ławkach w kościele.

 

  1. W piątek o godz. 15.00 w Bazylice odbędzie się modlitewne spotkanie członków Kół Koronkowych i wymiana intencji modlitewnych. Natomiast o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma rozpocznie się trzydniowy kurs przedmałżeński dla par przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 27 września, planowana jest procesja do Kaplicy Łaski. Wyjście z placu przed Bazyliką nastąpi o godz. 15.30. Po przyjściu procesji, przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza Święta. Prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi. W związku z procesją nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 w Bazylice. W tym dniu przypada wspomnienie Świętego Wincentego á Paulo, założyciela zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, które pracują w naszej parafii. Wszystkim siostrom składamy życzenia obfitych łask Bożych i dziękujemy za codzienną posługę w Caritas, w szkole i w kościele.

 

 

„Maryjo, Matko Kościoła, wspieraj Ojczyznę, rodziny i nas samych!”. Te słowa stanowią hasło tegorocznego odpustu ku czci Pani Limanowskiej. Maryja pomaga nam realizować nasze zadania w kościele, a także w życiu społecznym, rodzinnym i osobistym. Zawierzmy Jej wszystkie nasze sprawy i prośmy Ją, aby prowadziła nas do swego Syna drogą zbawienia. Niech nam w tym towarzyszy Boże błogosławieństwo. 

 

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony