Ogłoszenia duszpasterskie – 8.11.2020 r.

XXXII Niedziela Zwykła

 

 

  1. W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Tak jak w minionych dniach, zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 17.30 i w niedzielę na godz. 15.30 na modlitwę różańcową, połączoną z wypominkami. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny, o budowniczych naszej świątyni i zmarłych z powodu zarażenia wirusem Covid-19.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na nowe organy i prace restauratorskie prowadzone w Bazylice: członkiniom róży różańcowej pani zelatorki Janiny Łyszczarz za 300 zł, mieszkańcom Podjabłońca od Gwizdówki do Kluczaka za 500 zł, narzeczonym za 500 i 400 zł, małżeństwu obchodzącemu 25. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: z ul. Reja za 3000 zł, z ul. Kościuszki za 1000 zł, z ul. Orkana za 1000 zł, z Lipowego za 400 zł, z ul. Jabłonieckiej za 200 zł, z ul. Kościuszki za 200 zł, z ul. Łąkowej za 100 zł, paniom: z ul. Sikorskiego za 1000 zł, z bloku nr 6 przy ul. Zygmunta Augusta za 1000 zł, z bloku nr 3 przy ul. Konopnickiej za 200 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zygmunta Augusta za 200 zł, z ul. Słonecznej za 200 zł, z ul. Sportowej za 200 zł, z Tęgoborzy za 100 zł oraz panom: z ul. Żuławskiego za 3000 zł i ze Szwecji za 200 zł. Dziękujemy także za przekazywane ofiary na konto parafialne oraz składane dziś ofiary na tacę, które w całości będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z pracami renowacyjnymi prowadzonymi w naszej świątyni.

 

  1. W Kaplicy Świętych i Błogosławionych odnawiane są portale kamienne i kolumna, a w najbliższych dniach zostanie zaimpregnowana posadzka i zostaną dokończone prace przy instalacji centralnego ogrzewania. Trwają jeszcze prace restauratorskie przy figurach Matki Bożej i Świętego Floriana na placu przed Domem Katechetycznym oraz figury Matki Bożej z Dzieciątkiem na placu sanktuaryjnym, a także Piety obok Domu Pielgrzyma.

 

  1. W najbliższych dniach panowie organiści oraz kościelni rozpoczną roznoszenie opłatków świątecznych. Będą oni posiadali odpowiedni identyfikator.

 

  1. W środę, 11 listopada, z racji obchodów 102. rocznicy odzyskania niepodległości kraju, o godz. 11.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Charbela. Rozpocznie się ono o godz. 17.00. Do umieszczonych z tyłu kościoła oraz obok ambony skrzynek będzie można, już wcześniej, składać karteczki z intencjami, prośbami i podziękowaniami, które będą odczytywane podczas Różańca Świętego. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza Święta.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 15 listopada, jak każdego piętnastego dnia miesiąca, Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego podejmie całodobową modlitwę różańcową w intencjach Kościoła Świętego, Ojczyzny i naszej parafii, a także o nawrócenie grzeszników.

 

  1. Zachęcamy do nabywania dla siebie oraz swoich bliskich najnowszego numeru kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”. Będziemy mogli w nim przeczytać: o niezwykłej wartości Różańca Świętego, o dylematach moralnych współczesnego człowieka, o nauczaniu Jana Pawła II, o witrażu „Król Dawid grający na harfie” o wykroczeniach przeciw wierze, o perspektywach w związku z chorobą Covid-19, o zmarłym rok temu panu Janie Zoniu, a także artykuły ukazujące się w ramach stałych cykli. Młodzież zachęcamy do przeczytania cyklu Oczami Młodych i zastanowienia się czy bardziej boi się Boga czy wirusa. W swoim dodatku dzieci znajdą m.in. opowiadanie, a także krzyżówkę do rozwiązania. W kwartalniku zamieszczone zostały liczne zdjęcia z uroczystości sanktuaryjnych, w tym także z tygodniowego odpustu ku czci Pani Limanowskiej.

 

 

Eucharystia to nasze osobiste spotkanie z Chrystusem w Kościele. Niech nasza miłość do Niego otwiera nasze serca na przekazywane w imieniu Jezusa słowa, aby jak najlepiej wykorzystać czas doczesnego życia i móc zakończyć je szczęściem wiecznym w domu naszego Ojca w niebie. Niech zachęca nas do tego przykład Maryi, naszej Matki, i wspomaga Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 420 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony