Ogłoszenia duszpasterskie – 15.11.2020 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

 

 

  1. Dobiegają końca prace w Kaplicy Świętych i Błogosławionych oraz przy renowacji figur kamiennych umieszczonych na terenie sanktuaryjnym. Jeżeli ktoś chciałby być sponsorem renowacji którejś z figur to prosimy o podejście do kancelarii parafialnej.

  

  1. Dziękujemy za złożone ofiary na nowe organy oraz prowadzone prace renowacyjne w Bazylice: małżeństwu obchodzącemu 35. rocznicę ślubu za 500 zł; narzeczonym za 500 i 300 zł; rodzinom: z ul. Bema za 1000 zł, z bloku nr 19A przy ul. Józefa Marka za 500 zł, z bloku nr 7 przy ul. Kowalskiego za 500 zł, z bloku nr 51 przy ul. Piłsudskiego za 300 zł, z ul. Leśnej za 300 zł, z ul. Starowiejskiej za 200 zł, z ul. Romera 200 zł, z ul. Marsów za 200 zł; paniom: z bloku nr 19A przy ul. Józefa Marka za 200 zł, z ul. Narutowicza za 200 zł, z ul. Chmielnik za 100 zł; panom: z ul. Słonecznej za 1000 zł, z ul. Becka za 300 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł i z ul. Moczarki za 100 zł. Dziękujemy także za składane ofiary do skarbony, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z pracami renowacyjnymi w naszym kościele.

 

  1. Zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 17.30 i w niedzielę na godz. 15.30 na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

 

  1. 22 listopada czczona jest Święta Cecylia, Patronka muzyki kościelnej. Przez jej wstawiennictwo wypraszajmy dla wszystkich członków chórów, zespołów muzycznych i orkiestry parafialnej, a także dyrygentów i panów organistów potrzebne łaski. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim chórzystów, muzykom i dyrygentom za całoroczną pracę i uświetnianie liturgii w naszej Bazylice.

 

  1. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. W tym dniu będzie można zyskać odpust zupełny. Podczas każdej Mszy Świętej odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W sposób szczególny zachęcamy do nabycia ostatniego numeru kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”. Pomyślmy także o osobach chorych, starszych i samotnych.

 

 

Pan Bóg błogosławi wszystkie nasze dobre zamiary i wspiera nas swoją łaską w ich wypełnianiu. Fakt ten jest dla nas powodem do radości, a zarazem uświadamia nam, jak wielką odpowiedzialność Bóg nam powierzył – za życie nasze i za innych ludzi. Niech więc mobilizuje nas to do podejmowania dobrych działań, także wobec ubogich i potrzebujących naszej pomocy oraz wsparcia.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 344 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony