Ogłoszenia duszpasterskie – 22.11.2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

 

 1. W ostatnim okresie pogorszył się stan zdrowia Księdza Prałata Józefa Poręby. Przebywał on w szpitalu i wymaga obecnie rekonwalescencji oraz stałej opieki. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż zaproponował Księdzu Prałatowi czasowy pobyt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej imieniem Świętego Józefa w Tarnowie, na co wyraził on zgodę. Ufamy, że Ksiądz Prałat odzyska siły oraz zdrowie i będzie mógł niebawem powrócić do nas. Wszystkich Was, Drodzy Parafianie, prosimy o modlitwę i duchowe wsparcie dla naszego długoletniego księdza proboszcza.

 

 1. Wyrazy wdzięczności kierujemy do darczyńców za złożone ofiary na prace renowacyjne oraz nowe organy w Bazylice. Dziękujemy małżonkom obchodzącym 50. rocznicę ślubu za 1000 zł; rodzinom: z ul. Bema za 2000 zł, z ul. Sportowej za 400 zł, z ul. Romera za 200 zł, z ul. Lotniczej za 200 zł, z ul. Armińskiego za 150 zł oraz paniom: z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 600 zł, z ul. Zygmunta Augusta za 300 zł i z bloku nr 7 przy ul. Spacerowej za 300 zł, a także panu z ul. Kolejowej za 1150 zł. Dziękujemy również rodzinom za ofiary w wysokości: 8000 zł na pokrycie kosztów renowacji Figury Matki Boskiej Niepokalanej na dziedzińcu przed Domem Katechetycznym oraz za 3000 zł na pokrycie kosztów prac restauratorskich Figury Matki Bożej Królowej Świata na placu koronacyjnym. Łącznie odnowionych zostało osiem figur. Dokończone zostały prace przy wymianie instalacji centralnego ogrzewania w Kaplicy Świętych i Błogosławionych.

 

 1. Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Informujemy, że w ciągu tygodnia, z racji ogrzewania kościoła, drzwi pod chórem będą zamknięte. Prosimy o korzystnie z wejść pod wieżą kościoła oraz od strony plebanii.

 

 1. W związku z przypadającą 25 i 26 listopada rocznicą peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii zachęcamy do odnawiania podjętych postanowień, czytania „Dzienniczka” Siostry Faustyny i Księdza Michała Sopoćki, odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia oraz czynienia dzieł miłosierdzia. Zapraszamy również do zapisywania się do kół koronkowych.

 

 1. W piątek o godz. 15.00 w Bazylice odbędzie się modlitewne spotkanie członków kół koronkowych i wymiana intencji modlitewnych do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. 28 listopada przypada jedenasta rocznica święceń biskupich naszego rodaka Biskupa Andrzeja Jeża. W tym dniu w naszej Bazylice o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Równocześnie przypominamy o podjętych zobowiązaniach do odmawiania w wybrany dzień miesiąca dziesiątka Różańca o potrzebne łaski dla Księdza Biskupa Andrzeja.

 

 1. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła parafialnego.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent – czas modlitwy, refleksji i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W sobotę na godz. 19.30 do Bazyliki zapraszamy młodzież na czuwanie modlitewne w ramach organizowanego w naszej diecezji spotkania pod nazwą „Synaj”. W pierwszej części odbędzie się konferencja transmitowana z katedry tarnowskiej, a następnie będzie można wysłuchać świadectwa osoby zaangażowanej w życie Kościoła i pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem. Na to spotkanie zapraszamy młodzież, w tym także tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godz. 21.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie dla osób dorosłych. Zapraszamy na nie tych, którzy przyjęli Szkaplerz Matki Boskiej Bolesnej, a także tych, którzy chcą uprosić rozwiązanie trudnych spraw. W czasie czuwania po Mszy Świętej o godz. 23.00 będzie można przyjąć Szkaplerz Matki Boskiej Bolesnej i włączyć się we Wspólnotę Bractwa Matki Boskiej Bolesnej. Na to czuwanie prosimy o przyniesienie Modlitewników Limanowskich.

 

 1. Roraty w Adwencie będą o godz. 6.00 rano. Już dziś zachęcamy dzieci do przygotowania lampionów roratnich.

 

 1. Informujemy, że w sklepie sanktuaryjnym „Verbum” można także nabyć produkty ojców bonifratrów, m.in. balsam jerozolimski, który jest polecany na odporność organizmu, a także ojców franciszkanów, m.in. maści rozgrzewające i herbaty ziołowe.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w tym także kwartalnika „Mater Dolorosa”. W zakrystii i u ministrantów można nabyć, oprócz prasy katolickiej, kalendarze parafialne. Jeden z nich zawiera zdjęcia z naszego Sanktuarium, w drugim zaznaczone są święta, które w przyszłym roku będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium.

 

 

Jezus Chrystus, Król Wszechświata posyła nas do dawania świadectwa prawdzie Jego Królestwa, które winno się wyrazić w czynach miłości i miłosierdzia oraz w apostolskim zaangażowaniu dla zbawienia bliźnich. Niech nasz wysiłek związany z wypełnianiem chrześcijańskiego powołania przyniesie obfite owoce świętości, których zadatkiem jest Boże błogosławieństwo.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony