„Trzeba nam uwierzyć, że świat i każdy z nas musi wrócić do Boga”- powiedział bp Leszek Leszkiewicz, który głosi rekolekcje w bazylice katedralnej w Tarnowie. Są one transmitowane przez diecezjalne radio RDN i w Internecie.

- Jeśli rekolekcje mają nam pomóc w powrocie do Boga, to ważną rzeczą jest, żeby uświadomić sobie, że nie chodzi o „delikatny makijaż”, o poprawienie czegoś drobnego. Chodzi o to, by każdy uznał, że potrzebuje wrócić do Boga” - mówił biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Zachęcał także, by odpowiedzieć sobie na pytanie, co się zmieniło w naszym życiu w czasie tegorocznego Wielkiego Postu?

„Porozmawiaj z Bogiem i spróbuj zrozumieć, na ile Boża łaska została przez Ciebie przyjęta, a na ile były to zwykle dni, które nic nie zmieniły w twoim życiu.  Papież Franciszek na pustym placu św. Piotra mówił, że w chorym świecie zdrowia nie znajdziemy. My jesteśmy częścią tego chorego świata. Wszelkie nawrócenie zaczyna się od tego, że jesteśmy w stanie zauważyć, że to nie my jesteśmy głównymi autorami nawrócenia. W tym trudnym czasie odkryjmy, że jesteśmy w rękach Boga, Bóg jest po naszej stronie, a nie przeciwko nam” - dodał bp Leszek Leszkiewicz.

Kaznodzieja zachęcał, by w rodzinach, wspólnotach kapłańskich i zakonnych podziękować Bogu za dobro, którego doświadczamy na co dzień. „Ucieszcie się tym dobrem, a świat będzie zdrowszy” - dodał.

Bp Leszek Leszkiewicz wygłosi także rekolekcje o godz. 18.00 w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę. Nauki będą transmitowane na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz w Internecie.

Nauka pierwsza:

Pozostałych nauk można szukać wchodząc na kanał youtubowy Portalu Diecezji Tarnowskiej.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 239 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 35

Kalendarz parafialny 2021

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony