phoca thumb l boze cialo2017 122Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej zwana tradycyjnie Bożym Ciałem to dzień szczególnej wdzięczności Jezusowi za Sakrament Eucharystii, w którym On sam ofiaruje się za nas, karmi nas swoim Ciałem i Krwią oraz jest wśród nas obecny.

W naszej wspólnocie parafialnej obchody tego dnia rozpoczęły się tradycyjnie o godzinie 10.00 od Eucharystii na placu koronacyjnym, której przewodniczył Ks. Mateusz Opolski, neoprezbiter, który w tym roku jako diakon odbywał u nas praktykę duszpasterską.

Po Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy na limanowskim rynku.

phoca thumb l roz fat 06 2017 118

W pierwszą sobotę czerwca, o godzinie 20.00 w naszym sanktuarium odbyło się tradycyjne nabożeństwo fatimskie. Tym razem przewodniczył mu i kazanie wygłosił ks. prof. Alojzy Drożdż. O oprawę muzyczną nabożeństwa w tym miesiącu zabrał nasz parafialny chór chłopięcy.

Po Eucharystii sprawowanej na placu sanktuarium ten wszyscy uczestnicy nabożeństwa udali się na limanowski rynek aby w modlitwie różańcowej polecać panu Bogu wszystkie aktualne intencje.

phoca thumb l nowi minstranci 15W Święto Wniebowstąpienia Pańskiego  podczas Eucharystii o 10.30 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza dołączyli nowi ministranci, którzy poprzez specjalne błogosławieństwo udzielone przez Ks. Proboszcza zostali dopuszczeni do zaszczytnej służby Panu Bogu podczas celebracji liturgicznych.

Nowi ministrancji do tej chwili przygotowywali się przez kilka miesięcy pod czujnym okiem parafialnych ceremoniarzy a przede wszystkim opiekuna LSO - Ks. Janusz Psonaka. Witając ich w tej nowej wyjątkowej roli życzymy im jednoczesnie aby zawsze gorliwie i rzetelnie spełniali rolę jaką tak ochotnie podjęli.

phoca thumb l majowka srk 23Maj to miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej, której oddajemy cześć w nabożeństwach majowych. Pamietając o naszej niebieskiej Matce nie zapominamy jednak również o naszych ziemskich rodzicach. W przeddzień Dnia Matki - 25 maja, w naszej Bazylice miało miejsce wyjątkowe nabożeństwo majowe dla dzieci i  rodziców przygotowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy parafii, podczas którego modliliśmy się szczególnie w intencji wszystkich rodzin.

wielkanoc2017

Ja jestem zmartwychwstanie i życie.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we mnie,
nie umrze na wieki (J 11,25-26)

Drodzy Parafianie!

Nadchodzące dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego są wyjątkową okazją do głębokiego zanurzenia się w tajemnicę miłości Boga, za której przyczyną zostaliśmy odkupieni. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas pokojem i pojednaniem, które są owocami zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. W wielkanocny poranek Jezus przynosi nam także radość i nadzieję na życie wieczne. Dzięki paschalnym darom otrzymanym od Zmartwychwstałego z prawdziwym zaangażowaniem i wiarą możemy kształtować nasze życie w prawdzie i miłości, wiernie naśladować Mistrza i podążać drogą Jego nauki.

Życzymy, aby radość, miłość, nadzieja i pokój, którymi obdarzył nas Chrystus przez swoje Zmartwychwstanie umacniały Was w wierze, pomagały w przezwyciężaniu trudów dnia codziennego oraz dodawały sił i odwagi w podążaniu Bożymi drogami.

.

Z darem modlitwy