phoca thumb l nab fat sierpien2017 40Sierpniowemu Nabożeństwu Fatimskiemu, które odbyło się w naszym sanktuarium tradycyjnie w 1. sobotę miesiąca przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa - nasz rodak pochodzący z pobliskiej parafii Przyszowa, który w tym roku przeżywał jubileusz pięćdziesięciolecia posługi kapłańskiej.

Po uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem czcigodnego Jubilata, o której muzyczną oprawę zadbał tym razem chór Canticum Iubilaeum, jak co miesiąc z różańcem w ręku wyruszyliśmy na limanowski rynek, aby przez ręce Maryi zanosić do Boga nasza wspólna modlitwę, zakończoną apelem i błogosławieństwem.

phoca thumb l nab fat lipiec2017 351 lipca 2017 roku w naszym Sanktuarium odbyło się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Przewodniczył mu tym razem Ks. Prałat Tadeusz Bukowski - dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz duszpasterz środowisk twórczych, który wygłosił również okolicznościowe kazanie.  Po Eucharystii na placu sanktuaryjnym, o której oprawę muzyczną zadbał nasz parafialny chór męski, wszyscy uczestnicy udali się z modlitwą różańcową na limanowski rynek.

Wspólną modlitwę zakończył uroczysty apel oraz błogosławieństwo przed naszą Bazyliką.

phoca thumb l jubileusz proboszcza 15W niedzielę 25 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej świętowaliśmy srebrny jubileusz kapłaństwa naszego Księdza Proboszcza Wiesława Piotrowskiego. Dziękczynienie za 25 lat Jego kapłańskiej posługi wyraziliśmy  podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 12.00 sprawowanej przez naszego Jubilata z udziałem licznych kapłanów. W uroczystości wzięli udział również rodzice i najbliższa rodzina Księdza Proboszcza, zaproszeni goście oraz parafianie, a zwłaszcza  przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń religijnych działających przy naszym Sanktuarium.

Okolicznościowe kazanie wygłosił Ksiądz Prałat Karol Dziubaczka, który był proboszczem w rodzinnej parafii Księdza Proboszcza u początków jego przygotowania do kapłaństwa, a także wygłosił mu kiedyś kazanie prymicyjne. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował zespół Kanaan, którym na co dzień opiekuje się nasz Jubilat, oraz nasza parafialna orkiestra.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tej niezwykłej uroczystości, a czcigodnemu Jubilatowi życzymy wielu Bożych Łask, Jego błogosławieństwa w życiu i pracy kapłańskiej, a także codziennej opieki Matki Boskiej Pani Limanowskiej.

phoca thumb l boze cialo2017 122Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej zwana tradycyjnie Bożym Ciałem to dzień szczególnej wdzięczności Jezusowi za Sakrament Eucharystii, w którym On sam ofiaruje się za nas, karmi nas swoim Ciałem i Krwią oraz jest wśród nas obecny.

W naszej wspólnocie parafialnej obchody tego dnia rozpoczęły się tradycyjnie o godzinie 10.00 od Eucharystii na placu koronacyjnym, której przewodniczył Ks. Mateusz Opolski, neoprezbiter, który w tym roku jako diakon odbywał u nas praktykę duszpasterską.

Po Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy na limanowskim rynku.