majowska KSR

wielkanoc2017

Ja jestem zmartwychwstanie i życie.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we mnie,
nie umrze na wieki (J 11,25-26)

 

 

Drodzy Parafianie!

Nadchodzące dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego są wyjątkową okazją do głębokiego zanurzenia się w tajemnicę miłości Boga, za której przyczyną zostaliśmy odkupieni. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas pokojem i pojednaniem, które są owocami zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. W wielkanocny poranek Jezus przynosi nam także radość i nadzieję na życie wieczne. Dzięki paschalnym darom otrzymanym od Zmartwychwstałego z prawdziwym zaangażowaniem i wiarą możemy kształtować nasze życie w prawdzie i miłości, wiernie naśladować Mistrza i podążać drogą Jego nauki.

Życzymy, aby radość, miłość, nadzieja i pokój, którymi obdarzył nas Chrystus przez swoje Zmartwychwstanie umacniały Was w wierze, pomagały w przezwyciężaniu trudów dnia codziennego oraz dodawały sił i odwagi w podążaniu Bożymi drogami.

.

                                                                  Z darem modlitwy
                                                                             Ks. Proboszcz 
                                                           wraz z Kapłanami posługującymi
                                                           w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej
                                                                            w Limanowej

phoca thumb l palmy2017 96W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 roku odbył się w Limanowej XXX Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany przez parafię pw. Matki Boskiej Bolesnej oraz Urząd Miasta. Aż 58 palm stanęło do konkursu w trzech kategoriach: palm dużych – powyżej 8 m. wysokości, palm średnich od 3 – 8 m, palm małych poniżej 3 m.
Celem konkursu było: popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, kultywowanie tradycji wykonywania limanowskich palm plecionych z wikliny i zdobionych  zgodnie  z miejscowym zwyczajem, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozbudzanie inwencji twórczej, ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej,  integracja społeczności lokalnej, w tym integracja międzypokoleniowa.

 

 

rekolekcjeSP2017Od środy, 22 marca 2017 roku w naszej Bazylice trwają rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku prowadzi je ks. Grzegorz Kubalica 

Przypominamy dzieciom i młodzieży, że udział w rekolekcjach jest obowiązkiem sumienia. Przypadające w tym czasie dni wolne w zajęciach dydaktycznych w szkole przeznaczone są na rekolekcyjne ćwiczenia duchowe. Rodziców i nauczycieli prosimy o pomoc w czasie rekolekcji.

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 20

MD20s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Logowanie

PARTNER SERWISU:

 

 

Początek strony