Siostry i bracia, W niedzielę 31 maja o godz. 14.30 Telewizja Trwam wyemituje ponownie koncert pod tytułem: "W hołdzie Ojczyźnie i Maryi - Limanowskiej Pani", który został nagrany w Bazylice w Limanowej 11 listopada ubiegłego roku. Ostatni dzień maja, miesiąca maryjnego, to okazja do złożenia ponownie hołdu Maryi, naszej Matce, która się nami opiekuje. Zwiastunem do tego koncertu niech będzie poniższa pieśń: "Pani Limanowska".

Bracia i siostry!
Dzisiaj przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele rozpoczynający tydzień modlitw w tej intencji. Dzisiaj więc i przez cały tydzień będziemy modlić się o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, aby nie zabrakło tych, którzy pójdą za głosem Dobrego Pasterza i będą sprawować w Jego imieniu sakramenty święte i głosić Dobrą Nowinę. Niech nie braknie tych młodych, odważnych, którzy wbrew nurtom współczesnego świata będą mówić o Jezusie Chrystusie, który jest Drogą, Życiem i Prawdą. Pamiętajmy, że Dobry Pasterz prowadzi każdego z nas. Zawierzmy się Jemu, idźmy za Nim, słuchajmy Go, a dzięki temu nie zagubimy się we współczesnym świecie, który często świadomie chce nas odciągnąć od Chrystusa. Jako modlitwę możemy wykorzystać słowa Jana Pawła II:
"Panie Jezu, Ty powołujesz, kogo zechcesz. Wezwij jeszcze wielu spośród nas do pracy w swojej winnicy. Tych, których wezwałeś, oświeciłeś słowem i podtrzymałeś w trudnościach. Oświeć prosimy także i nas darem wiary w Ciebie. A jeśli wezwiesz kogoś z nas, by cały poświęcił się Tobie, niech Twoja miłość ogrzewa to powołanie od samego początku, rozwija je i podtrzymuje do końca. Amen."

Siostry i Bracia!
Przeżywamy dzisiaj wigilię święta Miłosierdzia Bożego. Pamiętamy, że to święto wprowadził Jan Paweł II. On też ustanowił Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, gdzie zawierzył świat Bożemu miłosierdziu wypowiadając słowa, które są umieszczone poniżej. Niech te słowa Jana Pawła II, naszego Wielkiego i kochanego Rodaka, stanowią treść naszej modlitwy i refleksji. Zawierzajmy siebie i naszych bliskich Bożemu miłosierdziu.

"Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu, Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen".
 

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Album o naszym sanktuarium

album s

MATER DOLOROSA - NR 33

Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

Kalendarz parafialny 2020

Logowanie

PARTNER SERWISU:

golddrop lato2017

 

 

Początek strony