panama 1

Polska aranżacja hymnu Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie już gotowa. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM powierzyło jej przygotowanie Okręgowemu Duszpasterstwu Młodzieży w Limanowej.

Pieśń nosi tytuł: „Niech mi się stanie według słowa Twego”. Jej autorem jest Panamczyk Abdiel Jiménez. Tłumaczenie tekstu dokonane przez Martę Kędra zostało sparafrazowane przez p. Zbigniewa Wronę. Aranżacji muzycznej podjął się Bartek Szułakiewicz z Tarnowa. Solistami są limanowscy artyści - Marta Florek, Andrzej Skorupa, Iwona Młynarczyk i ks. Łukasz Żurek.

W nagraniach wziął udział 90-osobowy chór stworzony głównie z limanowskiej młodzieży, przyjaciół z krakowskich chórów oraz chóru Gos.pl z Tarnowa. W składzie orkiestry i bandu znalazło się kilkudziesięciu uzdolnionych instrumentalistów z regionu limanowskiego. Dyrygentką chóru jest Maria Wrona a koordynatorem produkcji Alicja Majda.

Premiera wykonania utworu „na żywo” odbędzie się w naszej parafii – 23 września, podczas Diecezjalnego Spotkania Młodzieży – Synaj.