13.03.2011 - I Niedziela Wielkiego Postu

1.Dziękujemy za cialis 5 mg złożone w Środę Popielcową ofiary, które będą przeznaczone na cele charytatywne w diecezji i parafii. Pamiętajmy wciąż o wielkopostnej jałmużnie, o dobrowolnych wyrzeczeniach i modlitwie. Dzieci zachęcamy do włączenia się w szkołach do akcji Caritas na rzecz chorych dzieci.

2.Wszystkich zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszej Bazylice:
W piątki na drogę krzyżową na godz. 16.00 zapraszamy dzieci, a na godz. 19.00 – młodzież.
Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych jest odprawiane w piątki po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 11.00 oraz o godz. 17.00. Zachęcamy również do udziału w gorzkich żalach w niedziele
o godz. 15.30 i 18.00, a także w nabożeństwie drogi Matki Boskiej Bolesnej w niedziele po gorzkich żalach i w soboty po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 11.00. Za pobożny udział
w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można uzyskać także z racji Roku Jubileuszowego. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablotach parafialnych.

3.Informujemy, że ofiary na kwiaty do Bożego Grobu będą zbierane podczas gorzkich żali w Vi VI niedzielę Wielkiego Postu.

4.Ponawiamy zaproszenie na spektakl teatralny zatytułowany: „Dobrze widzi się tylko sercem”, który odbędzie się dziś o godzinie 14.00 w Domu Pielgrzyma w ramach spotkania dla niepełnosprawnych.

5.Składamy serdecznie podziękowanie dwóm rodzinom za złożoną ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła oraz 5000 zł z przeznaczeniem na http://www.ukstudentlife.co.uk/5mg-cialis-generic odnowienie puszek na Komunię Świętą. Nazwiska ofiarodawców zostały wpisane do Księgi Darczyńców.

6.Na czwartek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci klas II ze szkoły podstawowej nr 3. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w Domu Rekolekcyjnym.
 
7.W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa. Jak już słyszeliśmy w komunikacie, w tym dniu będziemy przeżywać jubileusz mężczyzn i ojców. W naszej Bazylice uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godzinie 11.00 Eucharystią celebrowaną pod przewodnictwem pasterza diecezji, biskupa Wiktora Skworca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn. 
W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził Ksiądz Prałat Józef Poręba, któremu już dziś składamy życzenia wielu łask Bożych i sił potrzebnych na każdy dzień. Dziękujemy również za wszelką pomoc duszpasterską, jakiej Ksiądz Prałat udziela i poprzez którą służy nam w naszej parafii. Czcigodnego Solenizanta polecamy w naszej modlitwie zanoszonej do look there levitra generic for sale tronu Boga przez wstawiennictwo Pani Limanowskiej i Świętego Patrona.

8.Informujemy, że jubileusz kobiet zaplanowany jest na 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W dniu tym będzie można dokonać przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego. Odpowiednie formularze można pobierać ze stolików znajdujących się za ławkami nawy głównej kościoła.

9.W przyszłą – II niedzielę Wielkiego Postu – przed naszą Bazyliką, jak co roku odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz misyjny zwany „Ad Gentes”.

10.Informujemy, że najbliższe dni skupienia dla narzeczonych odbędą się w IV niedzielę marca oraz w II niedzielę kwietnia bieżącego roku w Domu Pielgrzyma.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy słowa Jezusa: „Idź precz, szatanie!” (Mt 4,10). Nie one zachęcą nas do odrzucania podszeptów kusiciela i pamiętania o tym, by nie wchodzić w żadne kompromisy
z nim. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w pokonywaniu naszych słabości
i podejmowaniu wielkopostnych wyrzeczeń.

Share

Goście na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

WIELKI ODPUST 2016 - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

odpust-2016-2s

 

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

diecezjalny s

 

Konkurs

MB konkurs

 Konkurs plastyczno-

literacko-muzyczny

„Matka Boska Limanowska 
w moim życiu”

WYNIKI KONKURSU
(do pobrania)

 

Kalendarz parafialny 2017

kalendarz2017 s

Nowy Modlitewnik Limanowski

modltewnik2016 s

MATER DOLOROSA - NR 17

MD17

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials