31.08.2014 - XXII Niedziela Zwykła

1. Decyzją Biskupa Tarnowskiego wśród kapłanów posługujących w naszej parafii nastąpiła zmiana. Ksiądz Marcin Byś został przeniesiony do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu. Na jego miejsce został mianowany ksiądz Krzysztof Czyżowski, pracujący dotychczas w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Pleśnej. Księdzu Marcinowi dziękujemy za sześcioletnią pracę duszpasterską oraz katechetyczną w naszej parafii i życzymy mu wielu łask Bożych na nowej placówce. Życzenia błogosławieństwa Bożego kierujemy do księdza Krzysztofa i równocześnie prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji, aby jak najlepiej wypełniał powierzone mu obowiązki.
 
2. W ostatnich dniach rozpoczęto pokrywanie dachu Bazyliki nową dachówką, a także wymianę blachy na sygnaturze na wieży kościoła. Renowacji zostały poddane dwa witraże z kaplicy Świętego Antoniego, wymienione zostały także okna w pomieszczeniach nad zakrystią.
 
3. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace renowacyjne w naszej świątyni: członkom Kół Koronkowych za 800 zł, członkom Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości za 650 zł oraz rodzinom: z ul. Sportowej za 1000 zł, z ul. Walecznych za 600 zł, z ul. Piastowskiej za 500 zł, z ul. Mickiewicza za 500 zł, z ul. 19 stycznia za 500 zł, z ul. Biedronia za 300 zł, z ul. Ciasnej za 200 zł, ze Starej Wsi za 200 zł, paniom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z ul. Kochanowskiego za 500 zł, z ul. Piastowskiej za 300 zł, z ul. Księdza Kowalskiego za 100 zł oraz panom: z ul. Kolejowej za 250 zł, z ul. Polnej za 200 zł i z Laskowej za 100 zł.  
 
4. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Msze Święte, podczas których będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże z tej okazji, będą sprawowane w kościele parafialnym dla młodzieży szkół średnich o godz. 8.00, a dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej o godz. 9.00. Msza Święta dla uczniów szkoły w Starej Wsi Woli będzie sprawowana w budynku szkolnym o godz. 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, ich rodziców, a także grona pedagogiczne i pracowników szkół. Niech każdy uczestnik zadba o przystąpienie do Komunii Świętej, aby z Jezusem Eucharystycznym w sercu rozpocząć kolejny rok nauki lub pracy.
 
5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, podczas którego będziemy się modlić o powołania kapłańskie oraz do życia konsekrowanego. Okolicznościowe nabożeństwo będzie sprawowane po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o 17.30. 
 
6. W I piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 dla osób dorosłych, o 16.00 – dla dzieci oraz o 19.15 – dla młodzieży. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek od godz. 15.00, a także podczas sprawowanych w Bazylice Mszy Świętych. Ofiary na tace w I piątek przeznaczone będą tradycyjnie na misje.
 
7. W I sobotę miesiąca, 6 września, Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi będzie sprawowana o godz. 8.00. O godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii.
 
8. Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00. Zachęcamy do nabywania kolorowych lampionów w naszym parafialnym sklepiku Verbum i zgłaszania się do prowadzenia modlitwy różańcowej oraz niesienia Figury Matki Boskiej Bolesnej.
 
9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 w naszej Bazylice będzie sprawowana Msza Święta w intencji piekarzy i cukierników z racji dorocznego Święta Chleba. Po Eucharystii nastąpi błogosławieństwo chleba na limanowskim rynku. Po tej Mszy Świętej w Bazylice odbędzie się zmiana tajemnic róż żywego różańca.
 
10. Od przyszłej niedzieli Msze Święte o godz. 10.30 będą sprawowane dla dzieci 
Oprócz pierwszej niedzieli miesiąca będą głoszone homilie dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na tę Eucharystię. Prosimy, aby umożliwić dzieciom dogodne dojście do prezbiterium, aby mogły jak najlepiej uczestniczyć w tej Mszy Świętej. Osoby starsze, które nie mają małych dzieci zapraszamy na Eucharystie o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 12.00, 13.30. 16.00 lub 19.00. Przypominamy, że ostatnia Msza Święta niedzielna od miesiąca września będzie celebrowana o godz. 19.00.
 
11. Składane za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni parafialnej.
 
12. Uprzejmie informujemy, że w dniach od 26 do 28 września w Domu Pielgrzyma zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński dla par przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej.
 
13. U ministrantów można nabyć prasę katolicka. Za tydzień będzie także możliwość nabycia kolejnego numeru kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”.
 
 
„Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie” (Mt 16,21). Te słowa słyszeliśmy dziś w Ewangelii. Jezus zaprosił nas, byśmy w naszym codziennym życiu szli wraz z Nim, nawet wtedy, gdy zewnętrzne okoliczności nie będą nam w tym sprzyjały. Tylko On może nas wspomóc swoją łaską i dodać sił do pokonania wszelkich trudności. Prośmy więc o Boże błogosławieństwo, abyśmy mogli wypełnić to wezwanie. Prośmy także o błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów rozpoczynających nowy rok szkolny.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials