Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dzisiaj o godz. 14.00 w naszej Bazylice zostaną odprawione Nieszpory Żałobne, po których wyruszy procesja na cmentarze. Po procesji będą sprawowane w kościele Msze Święte o godz. 16.00 i 19.00.
 
2. Naszym bliskim zmarłym możemy przyjść z pomocą zyskując dla nich odpusty, to znaczy darowanie kary czyśćcowej. Każdy, kto w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłego oraz przyjmie Komunię Świętą, wyzbędzie się przywiązania do grzechu i pomodli się w intencjach Ojca Świętego może uzyskać odpust zupełny. W pozostałe dni roku, wypełniając te warunki, można zyskać odpust cząstkowy.
 
3. Jutro, w Dzień Zaduszny, będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych.  Msze Święte w naszej Bazylice będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O godz. 9.00 zostaną odczytane nazwiska wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku. Na tę Mszę Świętą zapraszamy rodziny pozostające w żałobie. O godz. 15.30 podczas nabożeństwa różańcowego oraz przed każdą Mszą Świętą będą odczytywane wypominki listopadowe.
 
4. W listopadzie w ciągu tygodnia modlitwa różańcowa za zmarłych, połączona z wypominkami, będzie  o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials