16.11.2914 - XXXIII Niedziela Zwykła

1. W minionym tygodniu kończono prace blacharskie oraz pokrywanie dachówką głównej połaci dachu Bazyliki, zakończono przybijanie łat na dachu prezbiterium oraz renowację ściany frontowej nad prezbiterium. Z tej ściany zdjęte zostało już rusztowanie, co umożliwi położenie dachówek. Prowadzone były także prace renowacyjne elewacji kamiennej na ścianach od strony Placu Koronacyjnego. Do renowacji zabrane zostały witraże z prezbiterium. Ponieważ stojące rusztowanie uniemożliwia jeszcze wstawienie nowych ram witrażowych i ochronnych szyb zewnętrznych, zainstalowano prowizoryczne szyby.
 
2. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minionym tygodniu ofiary na remont Bazyliki: małżonkom obchodzącym 50. rocznicę ślubu za 500 zł; członkiniom róż różańcowych: pani Józefy Szewczyk za 460 zł, pani Jadwigi Łyszczarz za 400 zł, pani Urszuli Fryz za 400 zł, pani Marii Kubica za 300 zł; rodzinom: z ul. Piłsudskiego za 1000 zł, z ul. Kościuszki za 1000 zł, z ul. Mordarskiej za 500 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 500 zł, z ul. Walecznych za 400 zł, z Lipowego za 400 zł, z ul. Mordarskiej za 200 zł; pani z Lipowego Starowiejskiego za 100 zł oraz panom: z ul. Bema za 500 zł i z bloku nr 2 przy ul. Zygmunta Augusta za 500 zł.
 
3. We wtorek, 18 listopada, przypada 100. rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionej Karoliny Kózkówny, Patronki dzieci i młodzieży. O godz. 12.30 z parkingu Świętego Krzysztofa wyruszy autokar do Wał Rudy, miejsca męczeńskiej śmierci Błogosławionej Karoliny, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się nabożeństwo drogi krzyżowej. Osoby chętne proszone są o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Informujemy, że nasza biblioteka parafialna otrzymała imię Błogosławionej Karoliny Kózkówny i po dokonanym remoncie będzie otwarta w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby na wzór swojej Patronki trwali w przyjaźni z Chrystusem i angażowali się w życie Kościoła. W naszej parafii istnieje możliwość włączenia się do: Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, Kolędników Misyjnych, Dziewczęcej Służby Maryjnej, Liturgicznej Służby Ołtarza, Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Czystych Serc, młodzieżowego Caritas, Stowarzyszenia „Cyrenejczyk”, chóru chłopięcego, orkiestry, czy też grup wolontariatu młodzieżowego. Wszystkich zachęcamy także do modlitwy o kanonizację naszej Rodaczki.
 
4. Serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne, w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które rozpocznie się w piątek – Eucharystią o godz. 18.00. 
 
5. Z racji wspomnienia Świętej Cecylii – Patronki muzyki kościelnej, 22 listopada (tj. w sobotę) po Mszy Świętej chóry działające przy naszej parafii oraz chór nauczycielski wykonają wspólny koncert. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za całoroczną pracę chórzystów i dyrygentów. 
 
6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. W tym dniu będzie można zyskać odpust zupełny. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata.
 
7. Zbliża się rocznica peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii, co miało miejsce 25 i 26 listopada. Zachęcamy do odnowienia postanowień podjętych przed słynącym łaskami Obrazem. Za tydzień zostaną wprowadzone do kultu relikwie Błogosławionego Księdza Michała Sopoćki, spowiednika Siostry Faustyny.
 
8. Elementem pogłębiania życia duchowego jest czytelnictwo prasy katolickiej. Dlatego też zachęcamy – wzorem Błogosławionej Karoliny – do nabywania katolickich periodyków. Osoby starsze niech pamiętają nie tylko o sobie, ale także o dzieciach i młodzieży. Zachęcamy również do nabywania kalendarzy parafialnych.
 
Eucharystia to nasze osobiste spotkanie z Chrystusem w Kościele. Niech nasza miłość do niego otwiera nasze serca na przekazywane w imieniu Jezusa słowa, aby jak najlepiej wykorzystać czas doczesnego życia i móc zakończyć je szczęściem wiecznym w domu naszego Ojca w niebie. Niech zachęca nas do tego przykład Błogosławionej Karoliny Kózkówny i wspomaga Boże błogosławieństwo.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials