25.02.2015 - III Niedziela Zwykła

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i miłą atmosferę, jaka towarzyszyła tej wizycie. Jesteśmy wdzięczni za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia duszpasterskiego w naszej parafii oraz za troskę o wygląd naszej parafialnej świątyni. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na remont Bazyliki. Pragniemy zapewnić Was, Drodzy Parafianie, że dzielimy Wasze bóle i strapienia oraz radości i nadzieje. W sposób szczególny łączymy się z osobami chorymi i cierpiącymi, przeżywającymi żałobę oraz pozostającymi w oczekiwaniu na otrzymanie pracy. Wszystkich obejmujemy naszą codzienną modlitwą. Każdy z kapłanów odprawi Mszę Świętą za osoby, które odwiedził podczas kolędy: w poniedziałek ks. Proboszcz i ks. Janusz Bociek, we wtorek ks. Jan Tomczyk, ks. Daniel Świątek oraz ks. Marcin Baran, w środę ks. Krzysztof Czyżowski, w czwartek ks. Piotr Witowski, ks. Robert Pociecha i ks. Janusz Psonak. Te Msze Święte będą oodprawiane o godz. 18.00.
 
2. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na ogrzewanie i oświetlenie naszej Bazyliki, jak również za ofiary przekazane na prace remontowe. Dziękujemy rodzinom: z ul. Sportowej za 5000 zł, z ul. Armińskiego 1000 zł, z bloku nr 5 przy ul. Konopnickiej za 1000 zł, z ul. Piłsudskiego za 500 zł, z ul. Marsów za 400 zł, z ul. Tabora za 400 zł, z ul. Mordarskiej za 300 zł, z ul. Marsów za 300 zł, z bloku nr 4 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł, z bloku nr 6 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł, z ul. Akacjowej za 100 zł, z ul. Bystrej za 100 zł; paniom: z bloku nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta za 400 zł, z bloku nr 3 przy ul. Konopnickiej za 200 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zielonej za 100 zł oraz panom: ze Starej Wsi za 1500 zł, z bloku nr 5 przy ul. Konopnickiej za 300 zł i z ul. Kasprowicza za 200 zł.
 
3. W poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 
4. 28 stycznia, tj. w środę, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. 
 
5. W piątek, 30 stycznia, o godz. 15.00 w Bazylice odbędzie się modlitewne spotkanie czcicieli miłosierdzia Bożego oraz zmiana intencji modlitewnych członków Kół Koronkowych.
 
6. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe w naszej Bazylice. 
 
7. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie na „pożegnanie żłóbka”, które odbędzie się w naszym parafialnym kościele za tydzień w niedzielę o godz. 15.00. 10 minut wcześniej będzie odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
8. Informujemy, że 14 lutego będzie zorganizowany bezalkoholowy bal karnawałowy. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie parafialnej. 
 
9. Osoby, które zapisały się do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowiea nie otrzymały jeszcze legitymacji prosimy o odebranie ich w kancelarii parafialnej. 
 
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a także regularnego czytania Pisma Świętego oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego.
 
 
Słowami: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelie” Jezus rozpoczął publiczną działalność. Słowa te są wciąż aktualne i odnoszą się do każdego z nas. Pamiętajmy o tym wezwaniu i kroczmy drogą zbawienia, zachęcając swoją postawą innych do opowiadania się po stronie Boga i Jego królestwa.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

MATER DOLOROSA - NR 10

mater dolorosa10

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials