28.06.2015 - XIII Niedziela Zwykła

1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy udanego odpoczynku oraz spędzenia miłych chwil. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium i umocnienia także sił duchowych.
 
2. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na prace remontowe: małżeństwu obchodzącemu 40. rocznicę ślubu za 500 zł; rodzinom: ze Sowlin za 1000 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 500 zł, z ul. Kościuszki za 300 zł, z ul. Grunwaldzkiej za 200 zł oraz paniom: z ul. Dunarowskiego za 1000 zł i z bloku nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta za 200 zł.
 
3. W poniedziałek, 29 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę.
 
4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca, podczas którego będziemy się modlić o powołania kapłańskie oraz do życia konsekrowanego. Okolicznościowe nabożeństwo będzie sprawowane po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.
 
5. Z racji I piątku miesiąca Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży o godz. 19.15. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 16.00, a dla dorosłych 
w piątek od godz. 6.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00. Spotkanie Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w kaplicy Świętych i Błogosławionych po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 
6. W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie sprawowana o godz. 8.00. W tym dniu od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii. Na godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. kanonik Stanisław Wojcieszak. Po Eucharystii przy ołtarzu polowym, udamy się w procesji wokół limanowskiego rynku. Prosimy o zabranie ze sobą kolorowych lampionów. Można je także nabyć w naszym parafialnym sklepie „Verbum”. 
 
7. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, po Mszy Świętej o godz. 9.00 nastąpi zmiana tajemnic róż żywego różańca. Zapraszamy członków róż, a także osoby, które mają w ciągu dnia kilka minut wolnych na odmówienie jednego dziesiątka różańca. O godz. 18.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu na Jabłońcu.
 
8. U ministrantów można nabyć prasę katolicką. W zakrystii jest jeszcze do odebrania dla prenumeratorów dwumiesięcznik „Miłujcie się”. W tarnowskim dodatku do „Gościa Niedzielnego” zamieszczona jest informacja o spotkaniu młodzieży w naszej Bazylice przed Światowymi Dniami Młodzieży. 
 
9. W związku ze zbliżającymi się upalnymi dniami prosimy o zachowanie roztropności w doborze ubrań, w których będziemy przychodzić do kościoła.
 
Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy, aby rozpoczynające się wakacje były udane, by każdy mógł wypocząć oraz nabrać nowych sił fizycznych i duchowych. Bożego błogosławieństwa życzymy również wszystkim rozpoczynającym w tych dniach letni urlop. Niech każdy z nas znajdzie czas na refleksję i pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

MATER DOLOROSA - NR 12

MD12

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials