19.04.2015 - III Niedziela Wielkanocna

 

1. W minionym tygodniu zostały odrestaurowane ostatnie dwie ławki z kaplicy Świętych oraz Błogosławionych i powróciły na swoje dotychczasowe miejsce. Dziękujemy za składane ofiary, dzięki którym możemy podejmować prace remontowe oraz restauratorskie w naszej świątyni. Serdeczne podziękowanie kierujemy do rodzin: z ul. Wojska Polskiego za 1500 zł, z ul. Bystrej za 500 zł, z ul. Walecznych za 500 zł, z ul. Grunwaldzkiej za 200 zł, z Lipowego za 200 zł oraz do pana z ul. Owocowej za 200 zł. Dziękujemy również za dar ołtarza rodzicom oraz dzieciom przystępującym w tym roku do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 1 za 1020 zł.

 

2. W najbliższą środę, po Mszy Świętej wieczornej, w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Świętego Wincentego á Paulo.

 

3. 23 kwietnia, w czwartek, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski. Jest on również patronem Akcji Katolickiej, która działa przy naszej parafii.

 

4. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz członków kółek koronkowych. 

 

5. W sobotę zakończy praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Andrzej Saraj. Już dzisiaj dziękujemy mu za gorliwe zaangażowanie w życie naszej wspólnoty, za wygłoszone homilie i katechezy oraz pomoc w liturgii. Pani Limanowskiej polecamy jego posługę w służbie Bogu oraz ludziom. Diakon Andrzej 30 maja przyjmie w Tarnowie święcenia kapłańskie, a Mszę Świętą prymicyjną w naszej parafii odprawi w Uroczystość Bożego Ciała. 

 

6. Za tydzień będziemy obchodzić w naszej diecezji Niedzielę Kapłańską. Ofiary na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

7. W naszym sanktuarium, w przyszłą niedzielę, dzieci z klas drugich szkól podstawowych przyjmą po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa. Z tej racji rodzice i dzieci ze Szkoły nr 3 będą miały okazję do spowiedzi w sobotę odgodz. 9.00. Uroczystość I Komunii Świętej dla tych dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Rodzice i dzieci ze Szkoły nr 1 oraz w Starej Wsi Woli będą miały okazję do spowiedzi w sobotę od godz. 10.00. Uroczystość I Komunii Świętej dla tych dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy, aby podczas Mszy Świętych pierwszokomunijnych pozostawić wolną środkową nawę oraz ławki dla dzieci i ich rodziców. Podczas tych Mszy Świętych zdjęcia będzie wykonywał zamówiony przez rodziców fotograf, uprawniony do fotografowania w miejscach sakralnych. Próby liturgiczne uroczystości pierwszokomunijnej odbędą się: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w poniedziałek i środę po Mszy Świętej wieczornej, natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i ze Starej Wsi Woli w czwartek i piątek po Mszy Świętej wieczornej.

 

8. Informujemy, że pochodzący z naszej parafii alumn piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie Piotr Pietrucha jest kandydatem do przyjęcia święceń diakonatu 23 maja br. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym w kancelarii parafialnej.

 

9. Zachęcamy do nabywania u ministrantów prasy katolickiej i jej lektury. 

 

Przeżywając dzisiaj niedzielę biblijną pamiętajmy, aby nie tylko w kościele, ale również w zaciszu domowym zagłębiać się w Boże słowo i w jego świetle pokonywać trudności, a także dostrzegać radości codziennego życia.

Goście na stronie

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

MATER DOLOROSA - NR 11

MD11

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials