17.05.2015 - Wniebowstąpienie Pańskie

1. Serdecznie dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia Świętego Wincentego á Paulo i Caritas za zbieranie w ubiegłą niedzielę ofiar na pomoc dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu. Składamy „Bóg zapłać” wszystkim za złożone na ten cel ofiary do puszek, Zebraliśmy 17 243 zł. Kwota ta została przekazana Caritas diecezji tarnowskiej. Dziękujemy także za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na prace renowacyjne w Bazylice. Dziękujemy również za ofiary wrzucane do skarbony przy wejściu do kościoła oraz rodzinom: z Siekierczyny za 500 zł, z ul. ks. Rachwała za 500 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 300 zł, z Sowlin za 200 zł, z ul. Armińskiego za 100 zł; paniom: z ul. Ogrodowej za 200 zł, z ul. Józefa Marka za 100 zł, z bloku nr 7 przy ul. ks. Kowalskiego za 400 zł, a także panom: z ul. Kochanowskiego za 500 zł i z bloku nr 2 przy ul. Zygmunta Augusta za 300 zł.
 
2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych. W naszym kościele parafialnym są one sprawowane codziennie o godz. 17.30 i w niedziele o 15.30 oraz 18.30. Nabożeństwo majowe oraz Msza Święta będzie dodatkowo sprawowana w sobotę o godz. 17.00 w Starej Wsi przy kapliczce Państwa Biedów.
 
3. W sobotę o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Męcinie świecenia diakonatu przyjmie nasz rodak, kleryk Piotr Pietrucha. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach i modlitwy w intencji wszystkich kandydatów do diakonatu z naszej diecezji. O godz. 21.00,w naszej Bazylice, rozpocznie się modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na zakończenie, o północy, będzie sprawowana Msza Święta.
 
4. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy czas Komunii Świętej wielkanocnej, która obowiązuje pod grzechem ciężkim. Zachęcamy więc, aby wszyscy Parafianie spotkali się z miłosiernym Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania. Módlmy się za tych, którzy zaniedbali swoje życie duchowe i zaniechali przyjmowania sakramentów świętych.
 
5. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przed Bazyliką będzie można złożyć swój podpis pod projektem ustawy, której celem jest ochrona życia wszystkich dzieci poczętych. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 do grona ministrantów zostaną przyjęci aspiranci. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do Sali Misteriów w Domu Pielgrzyma na półgodzinne przedstawienie warszawskiej grupy „Bajki z Walizki”. Będzie można zobaczyć bajki ukazujące życie dzieci w krajach misyjnych.
 
6. Uprzejmie prosimy, aby przed wejściem do kościoła wyłączać telefony komórkowe. Nie wystarczy tylko ich ściszenie, gdyż wtedy dalej są aktywne i w przypadku, gdy ktoś zadzwoni wywołują zakłócenia sprzętu elektronicznego, używanego podczas Mszy Świętych.
 
7. Osoby, które doznały szczególnych łask za wstawiennictwem Matki Boskiej Bolesnej, czczonej w cudownym wizerunku w naszym sanktuarium, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Prosimy także o informacje o osobach, które doznały uzdrowienia za przyczyną Pani Limanowskiej.
 
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a także do wypożyczania książek w naszej parafialnej bibliotece. Dziękujemy osobom, które w ostatnim czasie przekazały nowe książki do tej biblioteki. 
 
9. Informujemy, że Wiosenny Dzień Zmarłych zaplanowany jest na 13 czerwca. 
 
Zmartwychwstały Chrystus, chociaż fizycznie wstąpił do nieba, pozostał wśród nas pod postacią chleba i wina oraz w sposób duchowy. Jezus, idąc do Ojca, wezwał nas, abyśmy byli Jego świadkami w codziennym życiu. Winno się to przejawiać poprzez zachowywanie Bożych przykazań i życie w duchu Ewangelii. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

MATER DOLOROSA - NR 11

MD11

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials