26.07.2015 - XVII Niedziela Zwykła

1. W minionym tygodniu nastąpiła zmiana wśród sióstr pracujących w naszej parafii. Siostra Joanna Serafinowicz ze zgromadzenia sióstr Świętego Wincentego á Paulo, która pracowała przy dekorowaniu ołtarzy w kościele i troszczyła się o szaty liturgiczne, została przeniesiona na nową placówkę w Żywcu. Na jej miejsce przychodzi Siostra Monika Młynarczyk. Siostrze Joannie dziękujemy za kilkuletnią pracę w naszym sanktuarium, a Siostrze Monice życzymy błogosławieństwa w nowej pracy i opieki Bożej przez wstawiennictwo Pani Limanowskiej. 
 
2. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na prace renowacyjne małżeństwu obchodzącemu 40. rocznicę ślubu za 200 zł oraz rodzinom: z ul. Beskidzkiej za 500 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 500 zł, z ul. Tabora za 300 zł, ze Starej Wsi za 200 zł i z Lipowego za 300 zł, a także pani z Mordarki za 300 zł. Wyrażamy wdzięczność również za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła. 
 
3. Osoby korzystające z unijnej pomocy żywnościowej prosimy o odbiór żywności w piątek, 31 lipca, od godz. 8.00 do 16.00 z magazynu przy ul. Spacerowej w Parku Miejskim. Prosimy, aby osoby te pomogły w rozładunku żywności w czwartek od godz. 13.00.
 
4. W piątek, 31 lipca, w Bazylice o godz. 15.00 odbędzie się modlitewne spotkanie czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz zmiana intencji modlitewnych członków kół koronkowych.
 
5. Po Mszy Świętej wieczornej, w piątek, w naszym kościele, w ramach Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, odbędzie się koncert Bałtyckiego Kwintetu Dętego. Serdecznie zapraszamy.
 
6.  W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 8.00. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii.
 
7. 1 sierpnia, o godz. 14.00 na Górze Miejskiej rozpocznie się nabożeństwo drogi krzyżowej w intencji trzeźwości, a o godz. 15.30 przy Jubileuszowym Krzyżu zostanie odprawiona Msza Święta.
 
8. Na godz. 20.00, w sobotę, zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Fatimskie. Po Eucharystii, sprawowanej przy ołtarzu polowym, udamy się w procesji różańcowej wokół limanowskiego rynku. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów, a także o zgłaszanie grup pragnących nieść Figurę Matki Boskiej oraz prowadzić modlitwę podczas odmawiania poszczególnych dziesiątków Różańca Świętego.
 
9. Informujemy, że w sobotę, 8 sierpnia, z naszej Bazyliki wyruszy pielgrzymka piesza do sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Szczegóły zostaną podane za tydzień.  
 
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze ostatniego numeru kwartalnika „Mater Dolorosa” to może go nabyć przed Bazyliką lub w zakrystii.
 
 
Nad Jeziorem Galilejskim Jezus rozmnożył chleb dla kilku tysięcy osób. Był to nie tylko cud ale także zapowiedź Eucharystii – pokarmu na życie wieczne. Pozostańmy w postawie wdzięczności za ten dar i w miarę możliwości weźmy udział w popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. A teraz przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

MATER DOLOROSA - NR 13

MD12

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials