28.09.2014 - XVI Niedziela Zwykła

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia tygodniowego odpustu parafialnego w naszym sanktuarium. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, siostrom zakonnym, panu kościelnemu, panom organistom, kapelmistrzom, chórzystom, członkom orkiestr i zespołów muzycznych, panom przygotowującym nagłośnienie, panom przewodnikom, paniom sprzątającym kościół i ołtarz polowy oraz osobom przygotowującym dekorację. Składamy podziękowanie wszystkim grupom parafialnym oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy Świętych i nabożeństw. Wyrażamy wdzięczność Wam – Drodzy Parafianie – za Waszą obecność i świadectwo wiary. Niech spotkania z Jezusem i Maryją, Panią Limanowską, zaowocują w nas budowaniem wspólnoty Kościoła oraz właściwych więzów rodzinnych i sąsiedzkich. Pamiętajmy w modlitwach o kapłanach, którzy głosili homilie i posługiwali w konfesjonale podczas odpustu.
 
2. Dziękujemy za złożone w minionych tygodniach ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice: Starostwu Powiatowemu za 50000 zł, firmie limanowskiej za 2500 zł, mieszkańcom Majeża, Podmajeża i Starej Wsi Woli za 4550 zł, członkom róży różańcowej pana Stanisława Laska za 1000 zł, pielgrzymom z Lipowego Starowiejskiego za 320 zł, nowożeńcom za 400 zł i 200 zł; rodzinom: z ul. Sikorskiego za 1000 zł, z Sowlin za 1000 zł, ze Starej Wsi za 500 zł, ze Szczawy za 200 zł, z Laskowej za 200 zł, z bloku nr 5 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł; paniom: ze Starej Wsi Woli za 100 €, z bloku nr 3 przy ul. Konopnickiej za 250 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 200 zł, z ul. Ogrodowej za 200 zł, z ul. Rejtana za 200 zł, z bloku nr 2 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł, ze Starej Wsi za 100 zł oraz panom: z ul. Armińskiego za 500 zł i ze Sowlin za 100 zł. 
 
3. Dziś o godz. 15.30 z naszej Bazyliki wyruszy procesja do Kaplicy Łaski. Po Mszy Świętej przy ołtarzu polowym powrócimy do Bazyliki. W związku z procesją nie będzie w kościele Mszy Świętej o godz. 16.00.
 
4 W poniedziałek o godz. 17.00 przy kaplicy na ulicy Kościuszki zostanie odprawiona Msza Święta. Po Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszamy również osoby, które pragną dołączyć się do tego stowarzyszenia.
 
5. W środę, 1 października, rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. W kościele parafialnym będą one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30 i 18.30. O poprowadzenie w najbliższym tygodniu modlitwy różańcowej prosimy: w środę – uczniów klas piątych ze szkół podstawowych, w czwartek – kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a w piątek – członków Stowarzyszenia „Cyrenejczyk”.
 
6. W środę na nabożeństwo różańcowe, połączone z obrzędem poświęcenia różańców zapraszamy dzieci klas drugich, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich rodziców.
 
7. W pierwszy czwartek miesiąca na nabożeństwo różańcowe i wieczorną Mszę Świętą zapraszamy uczniów klas trzecich z gimnazjum oraz ich rodziców. 
 
8. Z racji pierwszego piątku miesiąca dodatkowe Msze Święte będą sprawowane dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży o godz. 19.15. Spowiedź przed pierwszym piątkiem dla dzieci i ich rodziców będzie we środę od godz. 16.00, dla młodzieży w czwartek od godz. 16.00, a dla dorosłych w piątek od godz. 6.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00. Spotkanie Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w kaplicy Świętych i Błogosławionych po Mszy Świętej o godz. 8.00. 
 
9. W każdy piątek października podczas Mszy Świętych o godz. 18.00 będą głoszone konferencje o modlitwie, a po nich będzie możliwość pozostania na adoracje Najświętszego Sakramentu, połączoną z medytacją Ewangelii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoją więź z Chrystusem. Konferencje poprowadzi ksiądz Roman Stafin, kapelan Sióstr Klarysek w Starym Sączu. Tematy spotkań są umieszczone na afiszach oraz ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła.
 
10. W sobotę, 4 października, od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z terenu naszej parafii. Na godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo prosimy o przybycie z kolorowymi lampionami. Z racji nabożeństwa nie będzie w tym dniu modlitwy różańcowej o godz. 17.30.
 
11. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodych w najbliższą sobotę w Dębicy odbędą się warsztaty muzyczne oraz czuwanie modlitewne dla młodzieży. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się u księży katechetów.  
 
12. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy obchodzić Odpust Różańcowy. Msza Święta połączona z procesją do pięciu ołtarzy rozpocznie się o godz. 11.00. Nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godz. 10.30 i 12.00. Uprzejmie prosimy pracowników limanowskich zakładów pracy o przygotowanie ołtarzy różańcowych.Ofiary na tacę przeznaczone będą na remont dachu i renowację ścian naszej Bazyliki. Ze względu na odpust zmiana tajemnic różańcowych nastąpi w drugą niedzielę, tj. 12 października, po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w tym także ostatnich egzemplarzy kwartalnika „Mater Dolorosa”.
 
 
„Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy!” (Mt 21,28) – te słowa słyszeliśmy w Ewangelii. Dla nas winnicą są nasze codzienne sprawy, obowiązki. Idźmy zatem do naszych winnic i, kierując się słowem Bożym, pracujmy jak najlepiej, a przez to dawajmy przykład wiary poprzez dobre czyny. Na trud całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials