21.04.2014 - Poniedziałek Wielkanocny

1. Składamy serdeczne podziękowanie Wam – Drodzy Parafianie – za piękne świadectwo wiary podczas nabożeństw wielkopostnych, a także liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy za przygotowanie w Wielkim Tygodniu Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego. Jeszcze raz wypowiadamy „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty składane w czasie nabożeństw Gorzkich Żali. Dziękujemy twórcom palm, które dekorują obecnie naszą świątynię, oraz sponsorom konkursu. Wyrazy wdzięczności kierujemy do sióstr zakonnych, pana kościelnego, organisty, chórów, scholii, panów śpiewających pasję, orkiestry, Służby Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza za czynne włączanie się w liturgię oraz pań z Caritas za rozprowadzanie baranków i paschalików wielkanocnych, a także Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim. Podziękowanie kierujemy do rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej nr 1, które w tym roku przyjmą I Komunię Świętą, za dar ołtarza w wysokości 1300 zł, a także do rodziców i kandydatów do bierzmowania: z gimnazjum nr 3 za 850 zł i z gimnazjum w Starej Wsi Woli za 200 zł. Dziękujemy za ofiary na remont Bazyliki: małżeństwu obchodzącemu 40. rocznicę ślubu za
500 zł; rodzinom: z ul. Partyzantów za 200 zł, z bloku nr 5 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł oraz pani z ul. Mickiewicza za 500 zł. Dziękujemy także za składane dziś ofiary na tacę, które będą przeznaczone na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

2. Jako chrześcijanie trwamy w radości Poranka Wielkanocnego. Jezus Chrystus zmartwychwstał i wciąż ubogaca nas swoją obecnością. Otwierajmy więc nasze serca na Jego łaski, a zwłaszcza na Jego dar Eucharystii. W tym Wielkanocnym Tygodniu będziemy pochylać się nad tajemnicą Miłosierdzia Bożego, stąd też w naszej Bazylice codziennie po Mszy Świętej o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 odprawiana będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

3. W najbliższą niedzielę Ojciec Święty Franciszek ogłosi świętymi błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Jest to dla nas przede wszystkim powód do wdzięczności za świętość życia obu papieży, a szczególnie Jana Pawła II, który koronował figurę Limanowskiej Pani i podniósł do godności bazyliki naszą świątynię parafialną.

4. Za tydzień dzieci z klas drugich szkól podstawowych przyjmą po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa. Z tej racji rodzice i dzieci ze Szkoły nr 1 będą miały okazję do spowiedzi w sobotę o godz. 9.00. Uroczystość I Komunii Świętej dla tych dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Rodzice i dzieci ze Szkoły nr 3 oraz w Starej Wsi Woli będą miały okazję do spowiedzi w sobotę o godz. 10.00. Uroczystość I Komunii Świętej dla tych dzieci odbędzie się
w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy, aby podczas Mszy Świętych pierwszokomunijnych pozostawić wolną środkową nawę oraz ławki dla dzieci i ich rodziców. Podczas tych Mszy Świętych zdjęcia będzie wykonywał zamówiony przez rodziców fotograf, uprawniony do fotografowania w miejscach sakralnych. Próby liturgiczne uroczystości pierwszokomunijnej odbędą się: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i ze Starej Wsi Woli w środę po Mszy Świętej wieczornej i w piątek o godz. 16.00, natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek i piątek po Mszy Świętej wieczornej.

5. Przyszła niedziela będzie obchodzona w Kościele jako Święto Miłosierdzia Bożego, które jest patronalnym świętem Caritas i wspólnot charytatywnych. W tym dniu w parafii w Mordarce będzie obchodzony odpust. Z tej racji z placu sanktuaryjnego o godz. 9.15 wyruszy pielgrzymka. Suma odpustowa w kaplicy w Mordarce rozpocznie się o godz. 11.00.

6. Informujemy, że w dniach 3 i 4 maja w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi biskup Stanisław Salaterski. Szczegółowy program zostanie podany za tydzień.

7. Rocznica przyjęcia I Komunii Świętej dla dzieci klas trzecich będzie obchodzona w naszej Bazylice w niedzielę, 4 maja, o godz. 10.30.
 
Zmartwychwstały Jezus jest naszym Panem. On nadaje sens naszemu życiu. Idźmy więc z Nim przez nasze codzienne życie i prośmy Go, by przemieniał nas i ubogacał nas swoją paschalną obecnością. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Goście na stronie

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Liturgia na dziś

 

MATER DOLOROSA - NR 7

mater dolorosa6

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials