13.04.2014 - Niedziela Palmowa

1. Składamy serdeczne podziękowanie Wam – Drodzy Parafianie – za wszelkie ofiary oraz dary składane na cele charytatywne, zarówno w sklepach na terenie naszego miasta, jaki w Bazylice. Dziękujemy również za ofiary składane na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego. Nasze podziękowanie kierujemy do sponsorów nagród na XXVII Konkurs Palm Wielkanocnych. Są nimi: Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowska Kongregacja Kupiecka Oddział Limanowa, Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Ziemia Limanowska”, Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej „Jabłoniec 1914”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Limanowskiej, Kancelaria Finansowa pani Marii Domagały, Apteka „Centrum” państwa Haliny i Jakuba Tokarzów, Apteka „Nowa” pań Anny Liptak-Rumian, Krystyny Urygi i Beaty Mol, Apteka „Hygieja” pań Marii Michniak i Donaty Pankowskiej-Jasica, Sklep „Tik-Tak” panów Bogusława i Marka Sukienników, Sklep „Bobas” państwa Adriany i Janusza Kwiatkowskich, Supermarket „Spar”, Zakłady Mięsne „Szubryt” państwa Marii i Zbigniewa Szubrytów, Zakład Usługowo-Produkcyjny „Emiter” panów Stanisława Biedy i Piotra Lisa, Firma „Wolimex” pana Eugeniusza Wojaka, Firma „Impuls” państwa Grażyny i Macieja Wojtasów, Firma budowlana „Gurgul” pana Piotra Gurgula, Firma „Partner” pana Józefa Stacha, Firma Handlowa Moda „Henman” pana Henryka Kurczaba, Firma Handlowa Moda Męska W.I.P pana Piotra Wątroby, Firma „Mydlarnia u Franciszka”, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Limdrog”,  Firma Gastronomiczno-Handlowa „Wrona” państwa Barbary i Jerzego Wronów, Firma „Trans-bet” pana Stanisława Rapacza, Firma Transport Samochodowy i Handel pana Józefa Biernata, „Auto-Komis” pana Zdzisława Młynarczyka, Przedsiębiorstwo Usług Autokarowych „Turystyka” pana Wacława Wąsowicza, Przedsiębiorstwo „Ima” państwa Ireny Szumańskiej-Wrona i Marka Wrony, Przedsiębiorstwo „Wod-kan-mel” pana Romana Sułkowskiego i Wspólników oraz Zakład Fryzjerski pani Bogusławy Mamak. 
Wyrazy wdzięczności składamy za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
Słowa podziękowania kierujemy również za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice: mieszkańcom bloku nr 29 przy ul. Zygmunta Augusta za 550 zł; dyrekcji i pracownikom Publicznej Biblioteki Powiatowej i Miejskiej za 300 zł; rodzinom: z Pisarzowej za 1000 zł, ze Starej Wsi za 1000 zł, z ul. Marszałkowicza za 500 zł, z ul. Zygmunta Augusta za 50 $, ze Starej Wsi za 100 zł, panu z ul. Grunwaldzkiej za 1000 zł. Imiona i nazwiska wszystkich ofiarodawców zostały wpisane do „Złotej Księgi” darczyńców naszej parafii. Dziękujemy także rodzicom i młodzieży z Zespołu Szkól Samorządowych nr 1, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania, za złożona ofiarę w wysokości 610 zł. 
 
2. Dziękujemy Wam – Drodzy Siostry i Bracia – za liczny udział w rekolekcjach parafialnych, zwłaszcza w naukach stanowych, a także w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Módlmy się nadal, by nieustannie dojrzewały w nas duchowe owoce tych wielkopostnych ćwiczeń i aby wzrastała w nas wiara w Syna Bożego.
 
3. Dzisiaj, w Niedzielą Palmową, rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w wielkotygodniowych nabożeństwach, podczas których będziemy mogli uczestniczyć w zbawczych misteriach dokonanych przez Jezusa Chrystusa w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Niech każdy z nas znajdzie odpowiedni czas, aby uczestniczyć zarówno w nabożeństwach sprawowanych w naszej Bazylice, jak i prywatnej adoracji. Być może uda nam się wygospodarować ten czas, gdy mniej lub w ogóle w tych dniach nie będziemy oglądali telewizji, korzystali z komputera, czy też, gdy krótsze będą nasze rozmowy.
 
4. Dziś przed Bazylika u dzieci z grupy misyjnej będzie można jeszcze nabyć ręcznie robione kartki wielkanocne. Ofiary zbierane przy ich okazji będą przeznaczone na letni wypoczynek dla dzieci.
 
5. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy do sali na parterze w Domu Katechetycznym na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 
6. W Wielki Wtorek o godz. 16.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa do Jubileuszowego Krzyża na Miejskiej Górze. Początek nabożeństwa powyżej domków campingowych. 
Po ostatniej stacji zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy.
 
7. W Wielką Środę od godz. 8.00 kaplani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. W Bazylice od godz. 8.30 do 18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokutyi pojednania. W tym dniu będą posługiwać kapłani z sąsiednich parafii. Przerwy w spowiedzi są zaplanowane od godz. 10.00 do 10.30, od 12.00 do 14.00 i od 15.30 do 16.00. Każda część spowiedzi będzie poprzedzona nabożeństwem pokutnym. Uprzejmie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie godziny przed Wielkanocą. Środowe nabożeństwo do Matki Bożej rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.00. Po nim, o godz. 17.30, będzie odprawiona Msza                                                                                                                                            Święta. Zapraszamy na nią dzieci, które przez okres Wielkiego Postu zbierały jałmużnę do skarbonek Caritas. Na godz. 18.00 do naszego sanktuarium przybędą pielgrzymi z parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława z Sowlin. 
 
8. W Wielki Czwartek na godz. 8.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej, zwanej Ciemną Jutrznią. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00, a po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Do godziny 22.00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa.
 
9. W Wielki Piątek na godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Po niej rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po południu, o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 16.00 odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i Komunią Świętą. Podczas tej liturgii będzie wygłoszone kazanie pasyjne, a na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy nim będzie trwać do północy. Podczas niej będą śpiewane przez chór męski oraz chór mieszany „Canticum Iubilaeum” pieśni pasyjne. O godz. 22.00 będzie Nabożeństwo Kalwaryjskiej Drogi Krzyżowej. Niech w tym dniu nie będzie nikogo z naszej parafii, kto chociażby na chwilę nie przyszedłby na adorację Krzyża. Wyrazem naszej miłości do ukrzyżowanego Chrystusa niech będzie zadbanie o krzyże przydrożne, a także te, które znajdują się w naszych domach.
Prosimy nie zapomnieć, że w Wielki Piątek osoby, które ukończyły osiemnasty, a nie rozpoczęły sześćdziesiątego roku życia obowiązuje post ścisły, to znaczy trzykrotny posiłek i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość ta obowiązuje także wszystkie osoby, które ukończyły już czternasty rok życia. 
 
10. W Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 8.00 na Ciemną Jutrznię oraz nowennę do Bożego Miłosierdzia. Po nich będzie możliwość adoracji Krzyża. W godzinach od 9.00 do 17.00 (co pół godziny) w naszej Bazylice będzie poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 
11. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone będą na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej.
 
12. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego liturgię rozpoczniemy w Bazylice o godz. 6.00, po czym nastąpi procesja rezurekcyjna wokół rynku. Prosimy o przygotowanie chorągwi, sztandarów i feretronów oraz zabranie ich w procesji. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.
 
 
Na okres Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza Triduum Paschalnego życzymy wszystkim głębokich przeżyć duchowych w zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem, który z miłości do każdego z nas wziął krzyż na swe ramiona i dźwigał go na Kalwarię, gdzie oddał swe życie.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Liturgia na dziś

 

MATER DOLOROSA - NR 7

mater dolorosa6

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials