23.08.2015 - XXI Niedziela Zwykła

1. Od minionego poniedziałku niektórzy spośród naszych parafin przemierzają pielgrzymi szlak z Tarnowa na can you buy generic cialis Jasną Górę. Osoby, które zapisały się na wyjazd i pragną dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu prosimy o zebranie się na parkingu Świętego Krzysztofa we wtorek o godz. 5.00. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta na zakończenie pielgrzymki.
 
2. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice, rodzinom: z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 1000 zł, z ul. Kościuszki za 500 zł,z ul. Jana Pawła II za 300 zł, ze Starej Wsi za 200 zł; narzeczonym za 400 i 300 zł oraz pani z ul. Ogrodowej za 500 zł.
 
3. We środę, 26 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Porządek Mszy Świętych w naszej Bazylice będzie tak, jak w dzień powszedni. O godz. 18.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta przy kaplicy na ulicy Kościuszki.
 
4. Godziny Mszy Świętych na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich podamy w przyszłą niedzielę. Już dziś natomiast zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dodatkowa okazja ku temu będzie w najbliższy piątek od godz. 15.00.
 
5. W piątek o godz. 15.00 rozpocznie się modlitewne spotkanie członków Kół Koronkowych i zmiana intencji nowenny do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Bazylice odbędzie się koncert w ramach XVIII letnich Koncertów Muzyki Organowej =i Kameralnej.
 
6. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wykonali w tym roku palmy wielkanocne. Dziękujemy również za ich pozostawienie w naszej Bazylice. Palmy te mogą już wrócić do ich właścicieli. Panów, którzy zamocowywali palmy, prosimy o ich zdjęcie i przeniesienie do krużganków przy ołtarzu polowym, skąd będzie można je zabrać.
 
7. W przyszłą niedzielę, 30 sierpnia, z racji odpustu, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu z naszego kościoła parafialnego wyruszy – o godz. 7.30 – piesza pielgrzymka. Zapraszamy i zachęcamy do pielgrzymowania oraz modlitwy przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia. Szczegółowy program odpustu umieszczony jest w gablocie parafialnej.
 
8. U ministrantów jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy ją szczególnie dzieciom i młodzieży w ostatnim wakacyjnym tygodniu. Niektóre tygodniki i miesięczniki katolickie można nabyć także w naszym sklepie parafialnym „Verbum”.
 
Na zakończenie dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy słowa Świętego Piotra: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”. Niech to levitra for sale online zapewnienie pomoże nam w takim organizowaniu czasu, abyśmy znaleźli go również na czytanie słowa Bożego i kierowanie się nim w codziennym życiu, by nasze ziemskie pielgrzymowanie osiągnęło kiedyś swój cel w królestwie niebieskim. Na realizację tego zadania przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

 

Goście na stronie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

MATER DOLOROSA - NR 13

MD12

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials