20.07.2014 - XVI Niedziela Zwykła

1. Informujemy, że w ostatnich dniach na całej powierzchni nawy głównej oraz naw bocznych na strychu Bazyliki zostały zamontowane drewniane podesty. Zaimpregnowane zostało drewno na strychu, które stanowi konstrukcje i nie wymaga wymiany. Rozpoczęto także prace przy kamieniu elewacyjnym naszej świątyni, polegające na usuwaniu starej, cementowej zaprawy.
 
2. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia Świętego Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących, dzisiaj po każdej Mszy Świętej na parkingu Świętego Krzysztofa będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. 
 
3. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace remontowe Bazyliki: firmie rodzinnej za 3000 zł, małżonkom obchodzącym 40. rocznicę ślubu za 500 zł oraz rodzinom: z ul. Józefa Marka za 2000 zł, z ul. Mickiewicza za 1000 zł, z ul. Jana Pala II za 1000 zł, z ul. Nowej za 500 zł, z ul. Gajowej za 200 zł, z ul. Kościuszki za 100 zł, a także paniom: z ul. Kościuszki za 2000 zł i z bloku nr 17 przy ul. Rynek za 200 zł. 
 
4. W poniedziałek, 21 lipca o godz. 9.00 w naszej Bazylice będzie odprawiona Msza Święta w intencji policjantów i pracowników Policji powiatu limanowskiego z racji rocznicy powstania Policji. W tym miejscu wyrażamy wdzięczność za codzienny trud policjantów, a także za pomoc w organizowaniu uroczystości religijnych i patriotycznych w naszej parafii. Wszystkich policjantów i pracowników Policji polecamy Waszej, Drodzy Parafianie, modlitewnej pamięci przed cudownym wizerunkiem Limanowskiej Pani.
 
5. W tym tygodniu, w piątek w liturgii Kościoła będziemy obchodzić święto Świętego Jakuba Apostoła, a w sobotę wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej i ziemskich dziadków Pana Jezusa. Przez wstawiennictwo tych Świętych Patronów z wdzięcznością polecajmy Bogu naszych rodziców i dziadków, prosząc o potrzebne dla nich zdrowie i łaski.
 
6. W piątek, 25 lipca, w Bazylice o godz. 15.00 odbędzie się modlitewne spotkanie czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz zmiana intencji modlitewnych członków kół koronkowych. Informujemy, że w naszej parafii powstało już dziesięć takich kół. Każdy członek zobowiązuje się do odmawiania codziennie koronki do Miłosierdzia Bożego oraz szerzenia czci Jezusa Miłosiernego. 
 
7. Przez cały rok, codziennie w innej parafii naszej diecezji trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to realizacja postanowienia złożonego na zakończenie peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej w roku 2001. W naszej wspólnocie dzień adoracji przypada w sobotę 26 lipca, dlatego serdecznie zachęcamy, by w tym dniu w modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w naszej Bazylice włączyli się wszyscy parafianie.
Porządek adoracji będzie następujący:
    9.00 – 10.00 – Emeryci i renciści, Bractwo Matki Boskiej Bolesnej, Arcybractwo Najświętszego Serca Pana Jezusa, Odnowa w Duchu Świętym;
 10.00 – 11.00 – Stowarzyszenie i Hospicjum Świętego Wincentego á Paulo i Caritas; Akcja Katolicka, Krąg Biblijny, Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium 
Duchownego;
 12.00 – 12.45 – Róże Żywego Różańca, Grupa modlitewna Świętego Ojca Pio, Kręgi Rodzin, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich;
 16.45 – 17.15 – Mieszkańcy Lipowego, Starej Wsi Woli, Tokarzówki, Wojtasówki, Dzielca,
 Skorupówki, Dutkówki, Jabłońca, Podjabłońca, ul. Kościuszki z przyległymi i ul. Walecznych; 
 17.15 – 17.45 – Mieszkańcy osiedla nad torami, ul. Słonecznej z przyległymi, Sowlin  Limanowskich osiedla Zygmunta Augusta i Józefa Marka z przyległymi ulicami oraz centrum miasta;
17.45 – Nieszpory Eucharystyczne.
 
8. Urząd Gminy Limanowa informuje, że do 23 lipca rodziny wielodzietne mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na zakup artykułów szkolnych dla dzieci. Szczegółowe informacje udzielane są w pokoju nr 31 w Urzędzie Gminy.
 
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Informujemy, że cena tygodnika „Niedziela” wynosi 5 zł.  
 
Mieliśmy łaskę uczestniczyć w Przenajświętszej Ofierze Mszy Świętej – mogliśmy nakarmić się Chlebem eucharystycznym i Słowem Pańskim. Mamy w sercu wielki skarb łaski. Idźmy teraz z wiarą, aby dzielić się na co dzień darem słowa Bożego i Eucharystii. Na rozpoczęty tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, po nim wszystkich kierowców prosimy o stanięcie przy samochodach na parkingu Świętego Krzysztofa.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials