01.03.2015 - II Niedziela Wielkiego Postu

1. W naszej wspólnocie witamy diakona Andrzeja Szaraja, który rozpoczyna wielkopostną praktykę duszpasterską w naszej parafii. Diakon Andrzej pochodzi z parafii Mikluszowice, jest alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. Otoczmy go naszą życzliwością i pamięcią modlitewną.
 
2. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary do puszek na fundusz misyjny zwany „Ad Gentes”. Serdeczne podziękowanie kierujemy także do ofiarodawców wspierających prace renowacyjne w naszej Bazylice: małżeństwu obchodzącemu 60. rocznicę ślubu za 1000 zł, członkiniom róży różańcowej pani Zofii Wiewiórskiej za 500 zł, narzeczonym za 200 zł, rodzinom: z ul. Chmielnik za 1000 zł, ze Starej Wsi Woli za 1000 zł, z ul. Nowej za 500 zł, z ul. Narutowicza za 500 zł, z ul. Kochanowskiego za 400 zł, ze Starej Wsi za 300 zł,z ul. Armińskiego za 200 zł, z Lipowego za 100 zł oraz pani ze Szczawy za 200 zł.
 
3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Na godz. 18.00 zapraszamy tegorocznych kandydatów do bierzmowania. 
 
4. W piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Wszystkie dzieci, w ramach nabożeństwa pierwszopiątkowego zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.00, połączoną z obrzędem Komunii Świętej i modlitwą do Serca Pana Jezusa, a młodzież na godz. 19.00.
 
5. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca będzie podczas Mszy Świętych oraz dodatkowo w środę od godz. 16.00 dla dzieci i ich rodziców, w czwartek od godz. 16.00 dla młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i młodzieży pracującej oraz w piątek od godz. 15.00.
 
6. W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie sprawowana o godz. 8.00. W tym dniu od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z naszej parafii. Na Mszę Świętą na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków ruchów, stowarzyszeń, bractw i wspólnot działających przy naszej parafii oraz apostołów trzeźwości. Po Eucharystii odbędzie się pierwszosobotnie nabożeństwo ekspiacyjne w duchu wynagrodzenia za grzechy związane z uzależnieniami od alkoholu, nikotyny, narkotyków, internetu, pracy, pornografii i innych. Podczas tego nabożeństwa będzie można złożyć pisemne prośby o zachowanie trzeźwości, o wolność od uzależnień i o uzdrowienie wewnętrzne przez wstawiennictwo Maryi oraz Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich, którzy nie tylko pragną przepraszać Pana Boga za własne grzechy, ale także za tych, którzy sami nie radzą sobie z zachowaniem trzeźwości i trwaniem w przyjaźni z Panem Bogiem. 
 
7. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Godziny ich rozpoczęcia są wywieszone w gablocie parafialnej oraz zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.bazylika-limanowa.pl. Zapraszamy również do uczestniczenia w codziennej Eucharystii, zwłaszcza o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, podczas której głoszone są okolicznościowe homilie.
 
8 Dzisiaj oraz za tydzień, przed Bazyliką, można złożyć podpis wyrażający sprzeciw wobec wprowadzenia do swobodnego obiegu tzw. pigułki „dzień po”. Wystarczy poddać imię i nazwisko, adres oraz datę urodzenia. Zebrane podpisy wraz ze stosownym uzasadnieniem zostaną przesłane do Ministra Zdrowia. Równocześnie informujemy, że w najbliższym numerze „Mater Dolorosa” ukaże się artykuł na temat szkodliwości działanie preparatu zwanego pigułką „dzień po”. 
 
9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych, a o godz. 11.00 spotkanie dla osób niepełnosprawnych. Po Mszy Świętej  o godz. 16.00 w Bazylice odbędzie się spotkanie członków Bractwa Matki Boskiej Bolesnej.
 
10. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z renowacją naszej Bazyliki. 
 
11. Informujemy, że w Niedzielę Palmową, jak co roku, odbędzie się konkurs palm wielkanocnych. Prosimy o ich przygotowywanie i wzięcie udziału w konkursie.
 
12. Zadbajmy w najbliższych dniach o to, by znaleźć chwilę czasu na dobrą lekturę duchowną,w tym również na prasę katolicką. W sposób szczególny polecamy dorosłym „Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się nasza diecezjalna wkładka. Także młodzież i dzieci mogą nabyć odpowiednią dla siebie prasę.
 
 
Przeżywając kolejny tydzień Wielkiego Postu wsłuchujmy się na modlitwie w głos naszego Pana, który przemienił się na Górze Tabor i daje nam moc do przezwyciężania naszych słabości oraz do dobrego życia. Niech błogosławieństwo Boże uzdalnia nas do tej modlitwy i umocni naszą wolę do wypełnienia wszystkich wielkopostnych postanowień.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

MATER DOLOROSA - NR 10

mater dolorosa10

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials