14.09.2014 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace restauracyjne w naszej świątyni. Wyrażamy również wdzięczność za ofiary składane do skarbony w kościele, a także: Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi I Liceum Ogólnokształcącego za 1750 zł; mieszkańcom: ul. Sportowej za 850 zł, bloku nr 7 przy ul. Kochanowskiego za 650 zł, Podjabłońca (od Kluczaka do Gwizdówki) za 500 zł; nowożeńcom za 200 zł; rodzinom: ze Starej Wsi za 1000 zł, z ul. Leśnej za 1000 zł, z bloku nr 14 przy ul. Berlinga za 500 zł, ze Starej Wsi-Dzielca za 400 zł, z ul. Mordarskiej za 200 zł, z Lipowego za 150 zł, z bloku nr 3 przy ul. Jana Pawła II za 100 zł; paniom: z Tymbarku za 100 zł, z bloku nr 10 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł; panom: z ul. Kościuszki za 300 zł, ze Starej Wsi za 100 zł i z bloku nr 2 przy ul. Zielonej za 100 zł.
 
2. W minionym tygodniu zostały zamontowane krzyż i złota kula na zwieńczeniu ściany frontowej Bazyliki, pokrywana była blachą miedzianą sygnatura na dachu, kładziona była dachówka od strony południowej i kontynuowano prace przy elewacjach kamiennych, m.in. kładzione były nowe fugi.
 
3. Jutro w naszym sanktuarium rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem: „Matko Odkupiciela, wspomóż nas na drodze naszej wiary”. Msze Święte w dniu rozpoczęcia odpustu będą sprawowana według porządku świątecznego. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych. W sposób szczególny zapraszamy na pielgrzymki z poszczególnych rejonów parafii oraz na nabożeństwa okolicznościowe. Centralna uroczystość odpustowa zaplanowana jest na niedzielę – 21 września – o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym. W tym dniu nie będzie Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.00. Szczegółowy program – z pielgrzymkami – zamieszczony jest na stronie internetowej parafii, na afiszach oraz kartkach, które można zabrać wychodząc z kościoła. Uprzejmie prosimy przewodników o zgłoszenie się w zakrystii i ustalenie szczegółów dotyczących poszczególnych pielgrzymek z terenu parafii.
Zachęcamy wszystkich, aby na czas odpustu parafialnego udekorować okna mieszkań, domów obrazami i symbolami religijnymi oraz kwiatami. Niech to będzie świadectwo naszego świętowania i znak naszej wiary oraz gotowość zaproszenia Matki Bożej do naszych rodzin. Okolicznościową dekorację można nabyć w naszym sklepie parafialnym „Verbum”, obok Bazyliki.
Kancelaria parafialna, w dniach odpustu, będzie czynna tylko w sprawach pilnych. Intencje mszalne będzie można zamawiać przed Bazyliką. Z racji na trwające prace renowacyjnei złożoną obok Bazyliki dachówkę, nie będzie w ciągu tygodnia procesji wokół kościoła.
 
4. Przypominamy, że w dniach od 26 do 28 września w Domu Pielgrzyma będzie odbywał się kurs przedmałżeński połączony z dniem skupienia. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej.  
 
5.  W niedzielne popołudnie znajdźmy między innymi czas na lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów. Ci, którzy jeszcze nie nabyli kwartalnika „Mater Dolorosa”, z pewnością nie będą żałowali, gdy to uczynią. Nagrody książkowe za rozwiązania krzyżóweki zagadek logicznych z poprzedniego numeru są do odebrania w kancelarii parafialnej.
 
 
Maryja, Matka Bolesna, wstawia się nieustannie za nami u swego Syna. Podczas odpustu ku Jej czci mamy szczególną okazję, by wyrazić Jej za to wdzięczność. Polecajmy Jej również naszych bliskich i tych wszystkich, którzy przeżywają kryzys wiary. Niech Maryja, Pani Limanowska, ukazuje nam wszystkim światło wiary. 
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials