27.07.2014 - XVII Niedziela Zwykła

1. Informujemy, że w ostatnim tygodniu kontynuowano prace przy oczyszczaniu elewacji kamiennych i rozpoczęto zdejmowanie starego pokrycia dachu. Uprzejmie prosimy, aby w dalszym ciągu zachowywać ostrożność i nie przechodzić w miejscach oznaczonych jako teren budowy. 
 
2. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na prace renowacyjne: mieszkańcom bloku nr 6 przy ul. Zygmunta Augusta za 1000 zł, małżeństwu obchodzącemu 45. rocznicę ślubu za 500 zł, małżeństwu obchodzącemu 30. rocznicę ślubu za 3000 zł; rodzinom: z Siekierczyny za 1000 zł, z bloku nr 7 przy ul. ks. Kowalskiego za 500 zł, z ul. ks. Łazarskiego za 500 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 500 zł, z ul. Przyłęckiego za 500 zł, z ul. Józefa Marka za 500 zł, z Lipowego za 
300 zł, z ul. Owocowej za 200 zł, z ul. Ogrodowej za 100 zł oraz panu z ul. Orkana z 200 zł. Wyrażamy wdzięczność także za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła. 
 
3. Z racji I piątku miesiąca Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży o godz. 19.15. Spowiedź dla dzieci będzie we środę od godz. 16.00, dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.00, a dla dorosłych w piątek od godz. 6.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00. Spotkanie Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 8.00.
 
4. W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 8.00. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii.
 
5. Na godz. 20.00, w sobotę, zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Fatimskie. Po Eucharystii, sprawowanej przy ołtarzu polowym, udamy się w procesji różańcowej wokół limanowskiego rynku. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów, a także o zgłaszanie grup pragnących nieść Figurę Matki Boskiej oraz prowadzić modlitwę podczas odmawiania poszczególnych dziesiątków Różańca Świętego.
 
6. Serdecznie zachęcamy do podejmowania w miesiącu sierpniu abstynencji od napojów alkoholowych. Osoby, które pragną to uczynić, mogą dokonać wpisu do Księgi Trzeźwości, znajdującej się w kancelarii parafialnej. Do powstrzymywania się od spożywania napojów alkoholowych zachęcamy nie tylko osoby nadużywające te napoje, ale także te, które swoją trzeźwość chcą ofiarować za innych.
 
7. Spotkanie Grupy 15. „Świętego Jacka” przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę odbędzie się za tydzień, w niedzielę o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma. Na spotkaniu będzie można zgłosić swój udział w pielgrzymce, która odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia br.
 
8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z renowacją dachu i elewacji naszej parafialnej świątyni.
 
9. Informujemy, że w sobotę 9 sierpnia z naszej bazyliki wyruszy pielgrzymka piesza do sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Szczegóły zostaną podane za tydzień.  
 
10. Pamiętajmy o możliwości nabywania u ministrantów prasy katolickiej. Niektóre tygodniki i miesięczniki katolickie można nabyć także w naszym sklepie parafialnym „Verbum”.
 
 
Mieliśmy łaskę uczestniczyć w Przenajświętszej Ofierze Mszy Świętej – mogliśmy nakarmić się Chlebem eucharystycznym i słowem Pańskim. Mamy w sercu wielki skarb łaski. Idźmy teraz 
z wiarą, aby dzielić się na co dzień darem słowa Bożego i Eucharystii. Na rozpoczęty tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials