19.10.2014 - XXIX Niedziela Zwykła

1. Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkim ofiarodawców, którzy w minioną niedzielę złożyli datki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Łącznie zebraliśmy 5197 zł. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom za ofiary na remont naszej Bazyliki: nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II za 2500 zł, małżeństwu obchodzącemu 40. rocznicę ślubu za 500 zł, rodzinom: z Osiedla Marsów za 10000 zł, z ul. Piłsudskiego za 500 zł, z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 500 zł, ze Starej Wsi 500 zł, z bloku nr 51 przy ul. Piłsudskiego za 400 zł, z bloku nr 20 przy ul. Piłsudskiego za 200 zł, paniom: z ul. Dunarowskiego za 500 zł, z ul. Mordarskiego za 500 zł, a także panu z ul. Kościuszki za 100 Euro. Składamy również podziękowanie za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na cele misyjne.
 
2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej Bazylice w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30 oraz 18.30. W najbliższym tygodniu o poprowadzenie rozważań i modlitwy prosimy: w poniedziałek członków Grupy modlitewnej Ojca Pio, we wtorek dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych, w środę pracowników Banku Spółdzielczego, w czwartek członków kręgów Domowego Kościoła, w piątek Służbę Liturgiczną. Zachęcamy, aby osoby, które nie mogą przyjść na nabożeństwo różańcowe do kościoła, odmawiały różaniec w domu, indywidualnie lub we wspólnotach rodzinnych.
 
3. W środę, 22 października, po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie małżeńskich par animatorów kręgów Domowego Kościoła. W tym dniu w naszej diecezji będziemy obchodzić święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Z tej racji wspomnienie Świętego Jana Pawła II będzie obchodzone 25 października. W naszych modlitwach wyrażajmy wdzięczność za jego osobę i przez jego wstawiennictwo wypraszajmy dla siebie i innych wszelkie potrzebne łaski.
 
4. W czwartek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Zapraszamy także małżeństwa chętne do zaangażowania się w działalność na rzecz rodzin katolickich.
 
5. W piątek podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy mogli wysłuchać kolejnej konferencji na temat modlitwy, a po Eucharystii zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. 
 
Z racji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych uprzejmie prosimy o uporządkowanie grobów i grobowców. Prosimy też o zatroszczenie się o wygląd zaniedbanych mogił i miejsc obok nich. Przy tej okazji przypominamy, że wszelkie prace budowlane na cmentarzu parafialnym należy uzgodnić w kancelarii parafialnej. Zgodnie z istniejącym zwyczajem obowiązek odnawiania własności grobów i grobowców przypada co dwadzieścia lat. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczane są na wywóz śmieci z cmentarza. Z niepokojem słyszymy, że dochodzi do kradzieży kwiatów i zniczy z grobów na cmentarzu. Zwróćmy uwagę na osoby, które dopuszczają się tych niegodnych czynów.
 
6. Kartki z wypominkami osób bliskich, zmarłych można składać w kancelarii parafialnej. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane imiona i nazwiska zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek.
 
7. Zachęcamy do systematycznego czytelnictwa prasy katolickiej, a także Katechizmu Kościoła Katolickiego i Pisma Świętego.
 
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Wszyscy – jako członkowie Kościoła – jesteśmy odpowiedzialni za jego działalność misyjną. Pamiętajmy więc o modlitwie za misje i w miarę możliwości wspierajmy naszymi ofiarami dzieła misyjne Kościoła. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials