24.08.2014 - XXI Niedziela Zwykła

1. W minionym tygodniu kontynuowane były prace blacharskie na dachu i kamieniarskie na ścianach Bazyliki. Podjęte zostały prace przy ustawianiu rusztowania wokół prezbiterium oraz wokół sygnatury na dachu. Zdjęte też zostały kule, które będą odrestaurowane i pozłocone. Także kolejne krzyże z więźby dachowej zostaną poddane renowacji. 
 
2. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu ofiary na prace renowacyjne w naszej Bazylice, rodzinom: z ul. Przyłęckiego za 1000 zł, z ul. Kościuszki za 1000 zł, z ul. Biedronia za 500 zł, z ul. Piłsudskiego za 500 zł; paniom: z ul. Matki Boskiej Bolesnej za 1000 zł, z Lipowego za 400 zł, z ul. Flisaka za 200 zł, z ul. Żwirki i Wigury za 200 zł oraz panom: ze Starej Wsi za 500 zł, z ul. Jana Pawła II za 500 zł, z ul. Józefa Marka za 100 zł i z Laskowej za 100 zł. 
 
3. We wtorek, 26 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, która w naszej Ojczyźnie będzie również szczególnym dniem modlitw za Kościół prześladowany na Bliskim Wschodzie. Porządek Mszy Świętych w naszej Bazylice będzie tak, jak w dzień powszedni. O godz. 15.30 będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta przy kaplicy na ulicy Kościuszki.
 
4. Godziny Mszy Świętych na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich podamy w przyszłą niedzielę. Już dziś natomiast zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dodatkowa okazja ku temu będzie w piątek od godz. 15.00.
 
5. W piątek 29 sierpnia o godzinie 15.00 odbędzie się również spotkanie członków Kół Koronkowych.
 
6. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wykonali w tym roku palmy wielkanocne. Dziękujemy również za ich pozostawienie w naszej Bazylice. Palmy te mogą już wrócić do ich właścicieli. Panów, którzy zamocowywali palmy, prosimy o ich zdjęcie i przeniesienie do krużganków przy ołtarzu polowym, skąd będzie można je zabrać.
 
7. W przyszłą niedzielę, 31 sierpnia, z racji odpustu, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu z naszego kościoła parafialnego wyruszy – o godzinie 7.30 – piesza pielgrzymka. Zapraszamy i zachęcamy do pielgrzymowania oraz modlitwy przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia. Szczegółowy program odpustu umieszczony jest w gablocie parafialnej.
 
8. U ministrantów jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy ją szczególnie dzieciom i młodzieży w ostatnim wakacyjnym tygodniu. Informujemy, że już niebawem będzie do nabycia kolejny numer kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”. 
 
W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy słowa Pana Jezus skierowane do Świętego Piotra: „Ty jesteś Piotr, opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół”. Te słowa dają nam pewność, że Kościół katolicki jest dla nas wiarygodny, gdyż cieszy się opiekę samego Jezusa, którego zastępca na ziemi jest każdorazowy papież. Starajmy się nieustannie umacniać naszą więź z Kościołemi czyńmy wszystko, abyśmy byli godnymi jego dziećmi. 
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials