23.11.2914 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywając w naszej parafii rocznicę peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego zachęcamy do odnawiania podjętych postanowień, czytania „Dzienniczka” Siostry Faustyny i Księdza Michała Sopoćki, odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia i czynienia dzieł miłosierdzia. Zapraszamy do  uczestniczenia we Mszy Świętej 25 i 26 listopada oraz przyjęcia Komunii Świętej.
  
2. Wyrazy wdzięczności kierujemy do darczyńców za złożone ofiary na pokrycie kosztów prac renowacyjnych Bazyliki. Dziękujemy rodzinom: z ul. Beskidzkiej za 2000 zł, z ul. Grunwaldzkiej za 1000 zł, z ul. Słonecznej za 1000 zł, z ul. Rynek za 1000 zł, z Jabłońca za 1000 zł, z ul. Nowej za 500 zł, z ul. Bulwary za 500 zł, z ul. Starowiejskiej za 300 zł, ze Starej Wsi za 300 zł, ze Starej Wsi Woli za 300 zł, z Kąciny za 200 zł, z ul. Grunwaldzkiej za 200 zł, z Mordarki za 100 zł; paniom: z ul. Jana Pawła II za 500 zł, ze Starej Wsi za 100 zł oraz panu z Krynicy za 200 zł. Dziękujemy również za ofiary składane na ten cel do skarbony.
 
3. W środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 do grona lektorów zostaną przyjęci ministranci z dekanatu limanowskiego, którzy ukończyli kurs lektorski. Na tę Eucharystie zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami i rodzeństwem.
 
4. W najbliższy piątek o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się modlitewne spotkanie czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz zmiana intencji modlitewnych w kołach koronkowych. 
 
5. W piątek, 28 listopada, przypada piąta rocznica święceń biskupich naszego rodaka Biskupa Andrzeja Jeża. W tym dniu w Bazylice o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym samym czasie w tarnowskiej katedrze będzie także sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa. Równocześnie przypominamy o podjętych zobowiązaniach do odmawiania w wybrany dzień miesiąca dziesiątka różańca o potrzebne łaski dla Księdza Biskupa Andrzeja.
 
6. Za tydzień, w niedzielę, po Mszach Świętych przed Bazyliką będą zbierane ofiary do puszek na kilka operacji naszego parafianina, Kubusia Dąbrowskiego, który urodził się z brakiem przedramienia i prawej dłoni oraz brakiem kości strzałkowej u prawej nogi i skróconym prawym podudziem. Rodzice Kubusia proszą nas wszystkich o wsparcie materialne i duchowe.
 
7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas modlitwy, refleksji i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W sobotę od godz. 21.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie. Zapraszamy na nie osoby, które przyjęły Szkaplerz Matki Boskiej Bolesnej, a także tych, którzy chcą uprosić rozwiązanie trudnych spraw. W czasie czuwania po Mszy Świętej o godz. 23.00 będzie można przyjąć Szkaplerz Matki Boskiej Bolesnej i włączyć się we Wspólnotę Bractwa Matki Boskiej Bolesnej. Na to czuwanie prosimy o przyniesienie Modlitewników Limanowskich.
 
8. Roraty w Adwencie będą o godz. 6.00 rano. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w procesjiz lampionami. Po Mszy Świętej roratniej – już od przyszłej niedzieli – będzie losowanie figurek Matki Bożej i aniołków. Wraz z Maryją bowiem i aniołami oczekiwano przed wiekami na przyjście Zbawiciela świata. Również my chcemy oczekiwać wraz z nimi, przygotowując się do liturgicznego wspomnienia Bożego Narodzenia i osobistego spotkania z Jezusem. 
Codziennie w dni powszednie przed Roratami o godz. 5.30 będą śpiewane w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W niedziele – przez cały rok – są one śpiewane po pierwszej Mszy Świętej.
 
9. Zachęcamy do nabywania kalendarzy parafialnych oraz prasy katolickiej. Już w najbliższym czasie będzie dostępny kolejny numer kwartalnika sanktuaryjnego „Mater Dolorosa”.
 
Jezus Chrystus, Król Wszechświata posyła nas do dawania świadectwa prawdzie Jego Królestwa, które winno się wyrazić w czynach miłości i miłosierdzia oraz w apostolskim zaangażowaniu dla zbawienia bliźnich. Niech nasz wysiłek związany z wypełnianiem chrześcijańskiego powołania przyniesie obfite owoce świętości, których zadatkiem jest Boże błogosławieństwo.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials