21.12.2914 - IV Niedziela Adwentu

1. Składamy serdeczne podziękowanie Wam, Drodzy Parafianie, za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na paczki dla ubogich i potrzebujących z terenu naszej parafii. Informujemy, że zebrano 9350 zł. Za tę kwotę przygotowano 250 paczek świątecznych. W tym miejscu dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia Miłosierdzia Świętego Wincentego á Paulo i Caritas za przeprowadzenie kwesty, a także za rozprowadzanie dziś, przed Bazyliką, świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które podzieliły się z potrzebującymi darami składanymi w limanowskich sklepach oraz w kościele. 
 
2. W minionym tygodniu kontynuowano prace przy pokrywaniu blachą dachu nad arkadami od strony zachodniej kościoła oraz restaurowano schody od strony wschodniej i zachodniej, kończono prace kamieniarskie na ścianach zewnętrznych prezbiterium. Renowacji poddany został krzyż misyjny na placu przed Bazyliką oraz wstawione zostały po renowacji witraże w prezbiterium, przedstawiające Świętego Jana z Mathy i Świętego Kazimierza Królewicza.
 
3. Wyrazy wdzięczności kierujemy do osób, które przekazały ofiary na remont Bazyliki. Dziękujemy rodzinom: z ul. Gajowej za 2000 zł, z ul. Szymanowskiego za 2000 zł, z ul. Żuławskiego za 1000 zł, z ul. Armińskiego za 500 zł, z ul. Kościuszki za 500 zł, ze Starej Wsi Woli za 300 zł, z bloku nr 5 przy ul. Zygmunta Augusta za 100 zł oraz paniom: ul. Jana Pawła II za 1000 zł, ze Starej Wsi Woli za 500 zł, z ul. Sikorskiego za 300 zł, z ul. Rejtana za 200 zł, z bloku nr 6 przy ul. 19 Stycznia za 100 zł i z Krakowa za 100 zł. Dziękujemy również za ofiary składane do skrzynki znajdującej się za ławkami w kościele, a także na ogrzewanie i oświetlenie naszej parafialnej świątyni.
 
4. Gratulujemy grupom i zespołom, które wzięły udział w konkursie szopek oraz gwiazd kolędowych. Wyrażamy wdzięczność wszystkim sponsorom za ufundowane nagrody pieniężne i rzeczowe. Dziękujemy firmom, sklepom i instytucjom, którymi są: Zakłady „Szubryt”, „Wolimex”, „Gurgul”, „Impuls”, „Limdrog”, „Emiter”, „Tik-Tak”, „Ima”, „W.IP.”, „Bobas”, Apteka „Centrum”, Apteka „Nowa”, Apteka Hygieja, Przedsiębiorstwo Wod-Kan-Mel, Firma gastronomiczno-handlowa „Wrona”, Kancelaria finansowa pani Marii Domagały, Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu, Krakowska Kongregacja Kupiecka Oddział w Limanowej, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Przedsiębiorstwo usług autokarowych „Wąsowicz”, „Autokomis” pana Zdzisława Młynarczyka, Towarzystwo Miłośników Ziemi Limanowskiej, Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej „Jabłoniec 1914” oraz Urząd Miasta w Limanowej.
 
5. W poniedziałek, od godz. 10.00 kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych z terenu naszej parafii. Jeżeli chorzy nie są odwiedzani co miesiąc, prosimy o ich zgłoszenie.
 
6. Przy ołtarzu pali się światło betlejemskie przyniesione przez harcerzy, które można zabierać do swoich domów do jutra włącznie, do godz. 12.00.
 
7. Informujemy, że możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w naszej Bazylice będzie w poniedziałek i wtorek tj. 22 i 23 grudnia. Kapłani, w tym również spoza parafii, będą posługiwali od godz. 8.30 do 18.00, z przerwami od godz. 10.00 do 10.30; od 12.00 do 14.00 oraz od 16.00 do 16.30. O godz. 8.30 oraz po każdej przerwie będzie sprawowane krótkie nabożeństwo pokutne. Kto nie będzie brał w nim udziału powinien osobiście przygotować się do spowiedzi poprzez szczegółowy rachunek sumienia, np. z książeczki do modlitwy odpowiedniej dla swojego wieku. Zachęcamy do podtrzymania po spowiedzi praktyki obchodzenia ołtarza Matki Boskiej Bolesnej. Równocześnie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami.
 
8. 24 grudnia, tj. w środę, będziemy obchodzić wigilię świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o tradycji postnego charakteru tego dnia i o chrześcijańskiej oprawie wieczerzy. W wigilię nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. Zachęcamy natomiast do udziału w „pasterce”, sprawowanej o północy. Jak w poprzednich latach składka zebrana podczas tej Mszy Świętej będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 
9. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele będzie jak w każdą niedzielę. Niech udział w liturgii będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec Syna Bożego, który przychodzi do nas, by napełnić nasze serca miłością i pokojem.
 
10. W drugi dzień świąt – w piątek – będziemy wspominać w liturgii Świętego Szczepana. Zebrane ofiary podczas Mszy Świętych zostaną przekazane na utrzymanie Wydziału Teologicznego w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych. Prosimy o życzliwe przyjęcie kolędników, którzy będą odwiedzać nasze domy w tym dniu, a także w sobotę, w godzinach popołudniowych. Zebrane ofiary zostaną przekazane na projekty misyjne w Indiach, Boliwii, Kamerunie, Republice Konga i Republice Środkowoafrykańskiej. Grupy kolędnicze będą posiadać identyfikatory z pieczęcią parafii. Będzie im towarzyszyła osoba dorosła. 26 grudnia, po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie owsa.
 
11. Zachęcamy wszystkich do nabycia prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym”, oprócz ciekawych artykułów, znajdziemy dodatek z modlitwą przed wieczerzą wigilijną. Jeżeli ktoś jeszcze nie nabył ostatniego numeru kwartalnika „Mater Dolorosa”, może to uczynić przed kościołem u ministrantów lub członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Można także nabyć kalendarze parafialne. 
 
 
Drodzy Parafianie, życzymy Wam wielu łask Bożych na ostatnie dni Adwentu. Niech nikomu z nas nie zabraknie czasu na refleksję i właściwe, duchowe przygotowanie się na spotkanie z przychodzącym do nas Emmanuelem. Niech towarzyszy nam w tym Boże błogosławieństwo.
 

Goście na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

MATER DOLOROSA - NR 10

mater dolorosa10

Orkiestra parafialna- zaproszenie

 orkiestra nabor

 

LogowaniePARTNER SERWISU:

 
Go to top

Znajdź na na Facebooku!

You are now being logged in using your Facebook credentials